Deputowany do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Siemion Bagdasarow uważa, że Rosja powinna zająć „Konstantynopol” (Stambuł) dopóki Turcja jest zajęta skutkami trzęsienia ziemi.

W niedzielę media społecznościowe obiegło nagranie, na którym deputowany do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Siemion Bagdasarow nawołuje do zajęcia Stambułu.

Siemion Bagdasarow publicznie zaproponował okupację części Turcji, dopóki „nie podniesie się ona z silnych trzęsień ziemi”. Oświadczył to na antenie rosyjskiego Talk Show „Sołowiow Na Żywo”.

Twierdzi, że najpierw rzekomo konieczne jest „ucięcie wpływów” Turcji na Ukrainie, a następnie wypędzenie samego kraju z Azji Centralnej i Kaukazu Południowego.

Deputowany uważa, że takie zmiany można osiągnąć poprzez zamach stanu w Turcji. Polityk zasugerował też wzniesienie krzyża nad Hagią Sophią w Stambule i odśpiewanie modlitw w języku aramejskim i rosyjskim.

„Tak, wykorzystajmy kryzys. Ten kryzys powinien stać się upadkiem i połączeniem naszych terytoriów z nami” – podsumował Bagdasarow.

Przypomnijmy, że wcześniej rosyjski generał i deputowany Andriej Gurulow zagroził Polsce. „Rosja wyceluje rakiety w Polskę” – stwierdził. Nazwał też Polskę „anglosaskim kundlem”.

Gurulow stwierdził w piątek, że „Rosja wyceluje rakiety w Polskę w odpowiedzi na rozmieszczenie amerykańskiej artylerii na granicy z obwodem kaliningradzkim”. Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi wicepremiera, szefa MON Mariusza Błaszczaka.

Błaszczak mówił o 16. Dywizji Zmechanizowanej. Przypomniał, że jednostka w ostatnim czasie otrzymała koreańskie czołgi K2, a w przyszłości otrzyma zamówione w USA systemy artylerii rakietowej HIMARS.

„16 Dywizja Zmechanizowana z tygodnia na tydzień jest coraz mocniejsza, coraz silniejsza, siłą żołnierzy i posiadanego sprzętu” – oświadczył wicepremier. Podkreślił, że oddziały dywizji są rozmieszczone w pobliżu granicy z obwodem kaliningradzkim.

Zobacz także: Rosyjski deputowany wezwał do „denazyfikacji” Polski

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Deputowany oświadczył, że „Rosja wyceluje rakiety w Polskę w odpowiedzi na rozmieszczenie amerykańskiej artylerii na granicy z obwodem kaliningradzkim”.

Stwierdził też, że Polska jest „anglosaskim kundlem”, a Rosja „nie będzie z nimi negocjować na drodze dyplomatycznej”. „Jeśli pojawi się zagrożenie, należy na nie odpowiedzieć. Na NATO-owskie systemy położymy nasze” – dodał.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz