Resort obrony Rosji oświadczył w sobotę, że rosyjskie siły zbrojne namierzyły i zlikwidowały “koncentrację sprzętu wojskowego USA i krajów europejskich” w obwodzie charkowskim. Operacja miała zostać przeprowadzona za pomocą pocisków Iskander. Poinformowano także o “wyeliminowaniu” oddziałów 58. Brygady Piechoty Zmechanizowanej Ukrainy. Strona ukraińska i NATO nie skomentowały opisywanych informacji.

Zlikwidowano dużą koncentrację broni i sprzętu bojowego dostarczonego z USA i krajów zachodnich – przekazał w sobotę rosyjski resort obrony, cytowany przez agencję TASS. Do zdarzenia miało dojść w rejonie dworca kolejowego w miejscowości Bogoduchów w obwodzie charkowskim. Operacja miała zostać przeprowadzona za pomocą pocisków Iskander.

Strona rosyjska poinformowała także o zestrzeleniu bombowca Su-24, myśliwca Su-27, trzech śmigłowców Mi-8 i dwóch dronów Bayraktar-TB2 należących do ukraińskich sił zbrojnych. Maszyny miały zostać zestrzelone w pobliżu Wyspy Węży.

Strona ukraińska i NATO nie skomentowały opisywanych informacji.

Także w kwietniu rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało o zniszczeniu centrum logistycznego we Lwowie, w którym miały znajdować się duże ilości zachodniego uzbrojenia.

Przypomnijmy, że szef rosyjskiego resortu obrony, Siergiej Szojgu zapowiedział w ubiegłym tygodniu zniszczenie transportowanej pojazdami natowskimi przez terytorium Ukrainy broni dla ukraińskiej armii.

W środę rosyjski minister obrony, Siergiej Szojgu, wystąpił na wideo-konferencji, podczas której odniósł się do broni, jaką kraje zachodnie dostarczają Ukrainie. Zapowiedział, że pojazdy NATO, które przewożą broń dla Sił Zbrojnych Ukrainy na ukraińskim terytorium będą atakowane i niszczone.

Zobacz także: Ukraińcy zatopili kuter desantowy w pobliżu Wyspy Węży [+VIDEO]

tass.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply