Jill Biden, pierwsza dama USA, żona prezydenta Joe Bidena odwiedziła Ukrainę – przekazała w niedzielę Zakarpacka Rada Obwodowa. Pierwsza dama USA złożyła oficjalną wizytę w Europie, lecz wyjazd na Ukrainę nie był wcześniej ogłaszany.

Lokalne władze Zakarpacia informują, że Jill Biden odwiedziła miejscowość Użgorod, gdzie spotkała się z żoną prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Ołeną Zełenską. W Telegramie zamieszono nagranie przedstawiające spotkanie pierwszej damy USA z żoną prezydenta Zełenskiego.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6599 PLN    (29.99%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Podano, że Biden i Zełenska odwiedziły szkołę w Użhorodzie, w której mieszkają osoby wewnętrznie przesiedlone. „Wizyta Pierwszej Damy Biden jest demonstracją poparcia dla Ukrainy przez wysokich rangą urzędników amerykańskich” – pisze Zakarpacka Rada Obwodowa.

Ukraina 24 opublikowała nagranie przedstawiające kolumnę przejeżdżających przez miasto czarnych samochodów.

Ukraina 24 podaje, że wizyta była do ostatniej chwili utrzymywana w największej tajemnicy z „oczywistych względów”. Podkreślono, że spotkanie pierwszych dam USA i Ukrainy odbyło się bez udziału mediów. Na spotkaniu była obecna tylko służba prasowa Białego Domu.

Jill Biden przybyła w piątek do Rumunii z oficjalną wizytą. W czasie swojej podróży spotkała się m.in. ze stacjonującymi w tym kraju żołnierzami USA, a także z rumuńskimi władzami państwowymi. Pierwsza dama zakończy podróż w stolicy Słowacji, Bratysławie. Przybyła tam w sobotę wieczorem. Podróż zakończy się w poniedziałek.

Przypomnijmy, że w ubiegłą niedzielę przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi spotkała się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Tydzień wcześniej Ukrainę odwiedzili sekretarz stanu USA Antony Blinken i sekretarz obrony Lloyd Austin.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz