Szef rosyjskiego resortu obrony, Siergiej Szojgu zapowiedział zniszczenie transportowanej pojazdami natowskimi przez terytorium Ukrainy broni dla ukraińskiej armii.

W środę rosyjski minister obrony, Siergiej Szojgu, wystąpił na wideo-konferencji, podczas której odniósł się do broni, jaką kraje zachodnie dostarczają Ukrainie. Zapowiedział, że pojazdy NATO, które przewożą broń dla Sił Zbrojnych Ukrainy na ukraińskim terytorium będą atakowane i niszczone.

„Stany Zjednoczone i ich sojusznicy z NATO dalej zalewają Ukrainę bronią. Chciałbym zaznaczyć, że postrzegamy wszystkie pojazdy NATO, które przybywają do tego kraju, przewożąc broń i zaopatrzenie dla ukraińskich sił zbrojnych, jako uprawnione cele ataku” – powiedział Szojgu, cytowany przez agencję Tass.

Minister obrony Rosji zapowiedział też, ze rosyjskie siły zbrojne działające na Ukrainie będą dalej „wypełniać zadania wyznaczone przez głównodowodzącego”.

Przypomnijmy, że już dwa tygodnie temu Siergiej Koszelew, wiceminister i zastępca dyrektora departamentu Ameryki Północnej w MSZ Rosji oświadczył, że Rosja ma prawo uznawać za cele wojskowe transporty z bronią z krajów NATO dla Ukrainy, jeśli przejeżdżają przez ukraińskie terytorium. Zaznaczył, że Rosja informuje o tym Stany Zjednoczone.

– Jasno mówimy przedstawicielom USA, że siły zbrojne Rosji mają prawo uznawać uznawać amerykańsko-natowskie transporty z bronią, przejeżdżające przez ukraińskie terytorium, za uzasadnione cele wojskowe – powiedział Koszelew.

Przeczytaj: Rosja potwierdza atak rakietowy na Odessę. „Wyeliminowano skład zagranicznej broni”

Przypomnijmy, że wcześniej szef MSZ Węgier, Péter Szijjártó zapowiedział, że Węgry nie będą przepuszczać przez swoje terytorium transportów broni dla Ukrainy, ani sami jej dostarczać, bo groziłoby to ich zbombardowaniem na terenach zamieszkiwanych przez mniejszość węgierską.

Tass / ura.news / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Cami
    Cami :

    Skad wiesz ze glownie? bo tak Ci mainstream nadaje? a moze z Rumunii dokad uciekaly i ladowaly Ukrainskie Migi 🙂 Skoro chca niszczyc trasporty wspierajace Ukrow, to rowniez nalezaloby je wyeliminowac z mostu Krymskiego itp. bo chyba jedne i drugie przedluzaja ten konflikt, a kto w nim jest najezdzca i agresorem a kto sie broni to chyba dziecko zauwazy 🙂