Ministerstwo obrony Białorusi poinformowało w poniedziałek rano o powstrzymaniu próby naruszenia granicy powietrznej kraju. Wspomnianej próby miała dopuścić się w niedzielę wieczorem Litwa.

Resort obrony w Mińsku zakomunikował w poniedziałek rano, że w niedzielę około godziny 19.30 (godz. 18.30 w Polsce) „udaremniona został prowokacja ze strony Litwy”. Miało do niej dojść w rejonie oszmiańskim w pobliżu granicy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6703.39 PLN    (30.46%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Z terenu przygranicznego wypuszczono w powietrze sondę w postaci ośmiu balonów z symboliką antypaństwową” – pisze agencja „Biełta” powołując się na komunikat resortu.

Czytamy, że białoruskie siły powietrzne zareagowały poderwaniem śmigłowców Mi-24. „Przelot balonów został przerwany bez użycia broni” – napisano.

Podkreślono, że resort obrony skierował do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Białorusi stosowne dokumenty w celu przygotowania noty protestu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, w niedzielę w Mińsku odbył się wielotysięczny protest przeciwko rządom Aleksandra Łukaszenki. Uczestnicy usiłowali dojść do samego pałacu prezydenckiego. Milicja i wojsko odcięły im drogę. W sieci pojawiło się nagranie pokazujące jak prezydent Łukaszenka wysiada z helikoptera w Mińsku trzymając kałasznikowa. Nie doszło do starć sił bezpieczeństwa z manifestującymi.

Zobacz także: Łukaszenka: Musimy chronić zachodni klejnot w koronie Białorusi z centrum w Grodnie

belta.by / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz