Wiceszef ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko zamieścił w mediach społecznościowych nagranie ostatnich sekund lotu An-26 ukraińskich sił powietrznych.

W sobotę wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko opublikował wideo z katastrofy samolotu An-26 w obwodzie charkowskim, w wyniku której zginęło 26 osób.

Jak poinformował Heraszczenko, ostatnie sekundy lotu maszyny zostały zarejestrowane przez kamerę zainstalowaną na jednym z wieżowców w mieście Czuhijiw.

„Ten film powinien pomóc śledczym i ekspertom ustalić, co się stało po tym, jak dowódca statku zgłosił awarię lewego silnika i przygotował się do lądowania na prawym silniku” – napisał Heraszczenko na swojej stronie na Facebooku.

Na nagraniu widać, jak niezidentyfikowana osoba wskazuje na ekranie punkt będący nadlatującym samolotem. Osoba ta mówi, że pas startowy lotniska znajdował się po lewej stronie ekranu, podczas gdy samolot zwrócił się w prawą stronę ekranu (tzn. wykonał skręt w swoją lewą stronę). Po kilku sekundach na ekranie widać rozbłysk eksplozji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy na naszym portalu, w piątek wieczorem w mieście Czuhujiw w obwodzie charkowskim na Ukrainie rozbił się samolot wojskowy An-26. Na pokładzie samolotu oprócz członków załogi znajdowali się kursanci Uniwersytetu Sił Powietrznych im. Kożeduba. Na miejscu zginęło 25 osób. Dwie osoby ranne zabrano do szpitala, z czego jedna później zmarła.

Według Służby Bezpieczeństwa Ukrainy dowódca załogi samolotu An-26 przed katastrofą zgłosił awarię lewego silnika i zgłosił podejście do lądowania. Minister obrony Andrij Taran powiedział, że samolot najprawdopodobniej uderzył skrzydłem o ziemię.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Identyfikacja ciał ofiar katastrofy ukraińskiego samolotu może potrwać 3 tygodnie

Kresy.pl / zaxid.net
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz