Jeden z dwóch ukraińskich kadetów, którzy przeżyli po katastrofie wojskowego samolotu transportowego An-26 w obwodzie charkowskim, zmarł w szpitalu – poinformowała w sobotę Ukraińska Służba Sytuacji Nadzwyczajnych.

Agencja prasowa Tass poinformowała powołując się na Ukraińską Służbę Sytuacji Nadzwyczajnych, że jeden z dwóch ukraińskich kadetów, którzy przeżyli po katastrofie wojskowego samolotu transportowego An-26 w obwodzie charkowskim, zmarł w szpitalu

„O 10:50 zmarła osoba, która była w stanie krytycznym w szpitalu po katastrofie samolotu” – poinformowały służby.

Zobacz też: Rośnie liczba ofiar śmiertelnych katastrofy samolotu An-26 na Ukrainie

Jak poinformowaliśmy na naszym portalu, W piątek wieczorem w mieście Czuhujiw w obwodzie charkowskim na Ukrainie rozbił się samolot wojskowy An-26. Jak podaje agencja Unian, na pokładzie samolotu oprócz członków załogi znajdowali się kursanci Uniwersytetu Sił Powietrznych im. Kożeduba. Maszyna rozbiła się koło drogi podczas podchodzenia do lądowania i natychmiast stanęła w płomieniach.

Na filmie nagranym przez jednego ze świadków katastrofy widać jezdnię, po której poruszają się samochody, a obok niej palący się wrak samolotu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Minister obrony Ukrainy poinformował, że specjaliści na miejscu katastrofy odnaleźli czarną skrzynkę z zapisem parametrów lotu wojskowego samolotu transportowego.

„Rejestrator parametrów lotu nie znajdował się w samolocie, wnioski można wyciągnąć po przeanalizowaniu informacji tam zapisanych” – przekazała służba prasowa ministerstwa obrony kraju.

„Wstępne śledztwo pokazuje, że najprawdopodobniej skrzydło samolotu uderzyło w ziemię” – przekazał minister w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej ministerstwa obrony.

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz