Liczba osób, które zginęły w katastrofie samolotu wojskowego An-26 w obwodzie charkowskim w północno-wschodniej Ukrainie wzrosła do 25, podała służba prasowa ukraińskiej prokuratury generalnej, przekazał w niedzielę Unian.

Jak poinformował w niedzielę Unian, liczba osób zmarłych w wyniku katastrofy lotniczej ukraińskiego samolotu wojskowego An-26 wzrosła do 25. Takie informacje podała rano ukraińska prokuratura generalna.

„Według obecnych informacji zmarło 25 osób. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala w ciężkim stanie” – podało biuro w swoim kanale Telegram.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Wszczęto sprawę karną pod zarzutem naruszenia zasad bezpieczeństwa lotów i przygotowań do lotu, co doprowadziło do katastrofy i innych poważnych konsekwencji” – poinformowało biuro.

Według ukraińskiej państwowej służby ratowniczej na pokładzie samolotu znajdowało się 27 osób, a nie jak wcześniej poinformowano 28. „Jeden kadet nie został dopuszczony do lotu” – poinformowała służba.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak poinformowaliśmy na naszym portalu, W piątek wieczorem w mieście Czuhujiw w obwodzie charkowskim na Ukrainie rozbił się samolot wojskowy An-26. Jak podaje agencja Unian, na pokładzie samolotu oprócz członków załogi znajdowali się kursanci Uniwersytetu Sił Powietrznych im. Kożeduba. Maszyna rozbiła się koło drogi podczas podchodzenia do lądowania i natychmiast stanęła w płomieniach.

Na filmie nagranym przez jednego ze świadków katastrofy widać jezdnię, po której poruszają się samochody, a obok niej palący się wrak samolotu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że w sobotę uda się na miejsce katastrofy. „Składamy kondolencje rodzinom i bliskim ofiar. Życzymy poszkodowanym szybkiego powrotu do zdrowia. Powstaje komisja państwowa, która wyjaśni wszystkie okoliczności i przyczyny tej katastrofy. Na miejscu trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza” – poinformowało Biuro Prezydenta Ukrainy.

Kresy.pl/Unian

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz