W piątek wieczorem w mieście Czuhujiw w obwodzie charkowskim na Ukrainie rozbił się samolot wojskowy An-26. Ukraińskie służby mówią o 22 zabitych. Trwa akcja ratunkowa.

Jak podaje agencja Unian, na pokładzie samolotu oprócz członków załogi znajdowali się kursanci Uniwersytetu Sił Powietrznych im. Kożeduba. Maszyna rozbiła się koło drogi podczas podchodzenia do lądowania i natychmiast stanęła w płomieniach.

Na filmie nagranym przez jednego ze świadków katastrofy widać jezdnię, po której poruszają się samochody, a obok niej palący się wrak samolotu.

Według dyspozytora lotów na pokładzie samolotu znajdowało się 28 osób. Ukraińska służba ds. sytuacji nadzwyczajnych poinformowała, że odnaleziono ciała 22 zabitych oraz dwóch ciężko rannych. Trwają poszukiwania czterech osób, które być może wyskoczyły z maszyny jeszcze w trakcie lotu. „Teraz szukają ich w lesie” – podał portal Strana.ua powołując się na swoje źródła.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że w sobotę uda się na miejsce katastrofy. „Składamy kondolencje rodzinom i bliskim ofiar. Życzymy poszkodowanym szybkiego powrotu do zdrowia. Powstaje komisja państwowa, która wyjaśni wszystkie okoliczności i przyczyny tej katastrofy. Na miejscu trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza” – poinformowało Biuro Prezydenta Ukrainy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Iran przyznał się do omyłkowego zestrzelenia ukraińskiego samolotu – wzięto go za wrogi cel

Kresy.pl / Unian
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz