Rosyjski samolot szturmowy rozbił się we wtorek wieczorem w obwodzie wołgogradzkim w Rosji, zabijając dwóch pilotów.

Jak poinformował portal defence-blog.com, rosyjski samolot szturmowy Su-24 rozbił się we wtorek wieczorem w obwodzie wołgogradzkim w Rosji, zabijając dwóch pilotów.

Ministerstwo Obrony poinformowało, że Su-24 spadł na bezludnym obszarze, a na miejsce katastrofy wysłano helikoptery ratownicze.

Ministerstwo poinformowało, że na pokładzie samolotu nie było żadnej broni. Nie podano, co mogło być przyczyną katastrofy, która nie spowodowała ofiar ani szkód na ziemi.

„Samolot był pilotowany przez doświadczonych pilotów, z których każdy wylatał ponad 1000 godzin” – dodał komunikat.

W połowie sierpnia w obwodzie królewieckim (kaliningradzkim) doszło do katastrofy lotniczej rosyjskiego myśliwca Su-30. Według strony rosyjskiej, samolot rozbił się podczas lotu szkoleniowego. Załoga zginęła. „12 sierpnia podczas lotu ćwiczebno-szkoleniowego w obwodzie kaliningradzkim na obszarze niezamieszkanym rozbił się samolot Su-30. Lot odbywał się bez wyposażenia bojowego. Załoga samolotu zginęła” – głosi oficjalny komunikat służby prasowej Zachodniego Okręgu Wojskowego. Nie sprecyzowano, gdzie dokładniej spadł samolot.

Przyczyną katastrofy była awaria techniczna.

W sieci pojawiły się nagrania z miejsca zdarzenia. Na jednym z nich widać nadlatujący myśliwiec, który przelatuje nad ludźmi zgromadzonymi na imprezie plenerowej i znika z kadru. Filmujący po chwili ponownie uchwycił samolot, prawdopodobnie ten sam, który wykonuje gwałtowny skręt przez lewe skrzydło, obraca się niemal plecami do ziemi, zaczyna pikować i znika za drzewami. Na nagraniu nie widać momentu uderzenia w ziemię.

Inny film, wykonany zapewne niedługo później, pokazuje już gęsty, ciemny dym, unoszący się znad miejsca, gdzie spadł Su-30. Na jednym zdjęciu prawdopodobnie widać też wrak myśliwca.

Zobacz też: Samolot Jewgienija Prigożyna rozbił się w Rosji [+VIDEO]

Kresy.pl/Defence-Blog

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply