Władze Ukrainy powołały następcę szefa MSW

Rząd Ukrainy mianował w środę szefa policji Ihora Kłymenko na stanowisko ministra spraw wewnętrznych – poinformował premier Denys Szmyhal.

Jak przekazała agencja prasowa Reuters, Rząd Ukrainy mianował w środę szefa policji Ihora Kłymenko na stanowisko ministra spraw wewnętrznych.

Premier Ukrainy Denys Szmyhal poinformował o powołaniu kilka godzin po śmierci poprzedniego ministra Denysa Monastyrskiego w katastrofie helikoptera pod Kijowem. Powiedział, że Kłymenko został oficjalnie powołany na stanowisko wiceministra spraw wewnętrznych, ale będzie wypełniał obowiązki ministra.

Zobacz też: Szef ukraińskiej policji tłumaczy się z prezentu dla gen. Szymczyka

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) prowadzi śledztwo dotyczące katastrofy śmigłowca, w której zginął w środę szef MSW Ukrainy Denys Monastyrski. Rozpatrywane są trzy wersje zdarzenia. Jedna z nich to „działania umyślne dotyczące zniszczenia środka transportu”.

„Pracownicy SBU prowadzą działania operacyjno-śledcze, by ustalić wszystkie związki przyczynowo-skutkowe i szczegóły tragedii” – czytamy.

W środę w miejscowości Browary w obwodzie kijowskim doszło do katastrofy śmigłowca. W wyniku zdarzenia zginęło kierownictwo resortu spraw wewnętrznych Ukrainy.

Ukraińska policja podała, że „w wyniku katastrofy lotniczej zginęło kierownictwo MSW: minister [Denys Monastyrski], pierwszy wiceminister [Jewhen Jenin] i sekretarz stanu [Jurij Lubkowicz]”.

Wstępne informacje wskazują, że w wyniku katastrofy zginęło co najmniej 16 osób, w tym troje dzieci. Hospitalizowanych było 30 osób, w tym 12 dzieci. Maszyna spadła na terenie przedszkola.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz