Rejestrator parametrów lotu i rejestrator rozmów w kabinie zostały wydobyte spod ukraińskiego wojskowego samolotu transportowego An-26, który rozbił się w piątek w ukraińskim obwodzie charkowskim – poinformował w sobotę gubernator obwodu charkowskiego Ołeksij Kuczer.

Jak przekazała agencja prasowa Tass, gubernator obwodu charkowskiego Ołeksij Kuczer poinformował w sobotę o odnalezieniu dwóch czarnych skrzynek we wraku wojskowego samolotu An-26.

„O ile wiem, rejestratory lotu zostały znalezione, ale nie są jeszcze zbadane. Wiem na pewno, że około 45 sekund lub minutę przed katastrofą pilot rozmawiał z kontrolerem lotu i dyskutowali o możliwości lądowania” – przekazał mediom gubernator.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Kuczer wyraził nadzieję, że dane z rejestratorów lotu zostaną wkrótce odkodowane. Gubernator regionu odrzucił doniesienia mediów, że jedyny ocalały z katastrofy kadet ze szkoły lotniczej przeżył wyskakując z samolotu. Miał on znajdować wewnątrz rozbitego samolotu. Według Kuczera, usłyszał to od kadeta podczas wizyty w szpitalu.

„Prezydent i ja odwiedziliśmy szpital wojskowy i rozmawialiśmy z kadetem, który jest jedynym ocalałym” – powiedział Ołeksij Kuczer. „Właściwie jest w zadowalającej kondycji fizycznej. Powiedział, że to się dzieje jak w grze komputerowej. Nie pamięta wszystkiego. Zemdlał na chwilę, a kiedy doszedł do siebie, zobaczył swojego przyjaciela w ogniu i pomógł ugasić ogień na tym mężczyźnie, który również był wczoraj w szpitalu, ale niestety dzisiaj zmarł”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak poinformowaliśmy na naszym portalu, W piątek wieczorem w mieście Czuhujiw w obwodzie charkowskim na Ukrainie rozbił się samolot wojskowy An-26. Jak podaje agencja Unian, na pokładzie samolotu oprócz członków załogi znajdowali się kursanci Uniwersytetu Sił Powietrznych im. Kożeduba. Maszyna rozbiła się koło drogi podczas podchodzenia do lądowania i natychmiast stanęła w płomieniach.

Na filmie nagranym przez jednego ze świadków katastrofy widać jezdnię, po której poruszają się samochody, a obok niej palący się wrak samolotu.

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz