Karpaty Lwów wyrzuciły młodego piłkarza, za to że kibicował reprezentacji Rosji.

Ukraiński pierwszoligowy klub piłkarski Karpaty Lwów zerwał kontrakt z bramkarzem drużyny młodzieżowej Mychajłem Hortą. Oficjalnym powodem zwolnienia piłkarza było jego „amoralne prowadzenie się”, czyli kibicowanie reprezentacji Rosji podczas mistrzostw świata w piłce nożnej. – podały w czwartek ukraińskie media.

Portal zaxid.net napisał, że w środę stało się głośno o wpisach Horty w mediach społecznościowych. Portal opublikował zdjęcie z serwisu Instagram, na którym widać Hortę z wąsami, hasztagiem „wąsy nadziei” oraz rosyjską flagą, zrobione przez meczem 1/8 finału z Hiszpanią. Oznaczało to, że piłkarz dołączył do akcji wspierania rosyjskiej reprezentacji polegającej na zapuszczaniu wąsów na wzór trenera „sbornej” Stanisława Czerczesowa. Na innym opublikowanym zdjęciu widać uradowanego Hortę, który najpewniej cieszy się z któregoś ze zwycięstw Rosji.

Zwolnienie 18-letniego piłkarza potwierdzono na oficjalnej stronie internetowej Karpat Lwów. Jako powód podano „niemoralne prowadzenie się”. Horcie zarzucono kibicowanie reprezentacji Rosji i eksponowanie rosyjskiej symboliki.

Przypomnijmy, że kibice Karpat Lwów znani są ze swojego przywiązania do banderyzmu. Do 2017 roku rezerwowy komplet strojów Karpat był utrzymany w kolorystyce czerwono-czarnej. Miał być to ukłon w stronę kolorystyki ruchu narodowo-wyzwoleńczego walczącego o wolność Ukrainy, na czele którego stał Bohater Ukrainy Stepan Bandera, jak tłumaczył w 2010 roku kierownik prasowy klubu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Hiszpania: kolejne kłopoty ukraińskiego piłkarza z powodu oskarżeń o związki z neonazistami

Kresy.pl / zaxid.net / Espreso / fckarpaty.com.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz