Wyławianie i pokazywanie najpiękniejszych kibicek stało się już tradycją realizatorów przekazów telewizyjny z wielkich turniejów piłkarskich. Już wkrótce może się to skończyć.

Lewicowa organizacja Football Association Against Racism in Europe (FARE) po latach walki z prawdziwym lub domniemanym rasizmem na trybunach orzekła, że na obecnym mundialu w Rosji największym problemem okazuje się „seksizm”. Termin ten, ukuty przez kręgi lewicowe i feministyczne używany jest dla określenia zachowań mających dyskryminować i poniżać kobiety. FARE uznała, że taki charakter ma pokazywanie przez kamerzystów najpiękniejszych kobiet kibicujących piłkarzom na trybunach i podała 30 takich „seksistowskich” przypadków. Jakich dokładnie – nie podano do publicznej informacji.Podobnie jak w przeszłości, także i tym razem FARE udało się wywrzeć presję na światową federację piłkarską. Szef wydziału FIFA zajmującego się walką z dyskryminacją Federico Addiechi oświadczył, że „rozmawialiśmy z kilkoma nadawcami telewizyjnymi w tej kwestii”. Nadawcy telewizyjni zostali zobowiązanie przez FIFA do tego aby nie wykonywali więcej zbliżeń na atrakcyjne kobiety znajdujące się na trybunach. „To będzie jeden z kierunków działań jakie będziemy podejmowali w przyszłości” – zaznaczył Addiechi.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W czasie rosyjskiego mundialu nie zabrakło jednak kar za standardowe „przewinienia” definiowane przez FIFA. Polski Związek Piłki Nożnej musiał zapłacić karę w wysokości 10 tys. franków szwajcarskich za wywieszenie przez polskich kibiców flagi na której znalazł się symbol „Miecza Chrobrego”.

bbc.com/kresy.pl

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz