Podczas meczu Polska-Senegal przedstawiciel FIFA zdarł z płotu flagę zawieszoną przez polskich kibiców ponieważ znalazł się na niej Miecz Chrobrego.

O zdarzeniu do jakiego doszło w czasie wtorkowego meczu naszej reprezentacji na Mundialu w Rosji, poinformowała organizacja Polaków w Wielkiej Brytanii – Patriae Fidelis. Według jej komunikatu, opublikowanego  przez portal Narodowcy.net, w 42 minucie meczu naszej reprezentacji z Senegalem, przedstawiciel FIFA zdarł z płotu flagę polskich kibiców z Zatora. Na fladze były napisy „Zator” i „Polska” oraz herb miasta, przedstawiający trzy miecze na czerwonej tarczy. Herb był nieco zmieniony, bowiem jeden z mieczy stylizowany była na znak Miecza Chrobrego – czyli miecza koronacyjnego królów Polski, używanego przez środowiska narodowe.

Decyzję o zdarciu i konfiskacie flagi podjęto na wniosek pochodzącego z Polski obserwatora FIFA. Flaga została zabrana wbrew temu, że wcześniej przedstawiciel FIFA kontrolujący materiały przy wejściu na stadion, dopuścił ją. Jak stwierdził obserwator symbol Miecza Chrobrego to „symbol ekstremistyczny” dlatego nie mógł być eksponowany na stadionie. Ponadto, wbrew obietnicom, flaga nie została zwrócona grupie kibiców z Zatora.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

FIFA nie tylko nie uznała błędu obserwatora ale też nałożyła karę pieniężną na Polski Związek Piłki Nożnej, motywując ją tym, że polscy kibice wywiesili w czasie meczu symbol „nacechowany politycznie”. Jak informuje portal sportowefakty.wp.pl kara ma wysokość 10 tysięcy franków szwajcarskich (około 37,5 tysiąca złotych). PZPN otrzymał ponadto oficjalne ostrzeżenie od FIFA.

Tymczasem grupa Wiślacki Zator, do której należy skonfiskowana przez FIFA flaga już zapowiedziała podjęcie środków prawnych przeciw piłkarskiej federacji. Grupa będzie domagać się zwrotu flagi oraz wpłacenia 10 tys. euro na rzecz Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Czytaj także: FIFA zajęła się prowokacjami ze strony albańskich piłkarzy reprezentacji Szwajcarii

sportowefakty.wp.pl/narodowcy.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz