Szachtar Donieck chce zawieszenia reprezentacji Iranu przez FIFA

W poniedziałek czołowy klub piłkarski Ukrainy, Szachtar Donieck, wezwał FIFA do usunięcia Iranu z Mistrzostw Świata z powodu wsparcia militarnego tego kraju dla Rosji – poinformował portal ESPN.

Jak poinformował portal ESPN, w poniedziałek czołowy klub piłkarski Ukrainy, Szachtar Donieck, wezwał FIFA do usunięcia Iranu z Mistrzostw Świata z powodu wsparcia militarnego tego kraju dla Rosji.

Prezes Szachtara Doniecka, Siergiej Palkin, oskarżył Iran o „bezpośredni udział w atakach terrorystycznych na Ukraińców”, sugerując, że drużyna jego kraju powinna zagrać w Katarze jako zastępstwo.

„To będzie uczciwa decyzja, która powinna zwrócić uwagę całego świata na reżim, który zabija najlepszych ludzi i pomaga zabijać Ukraińców” – powiedział Palkin w oświadczeniu na dzień przed występem jego drużyny przeciwko Celticowi Glasgow w Lidze Mistrzów.

FIFA nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz. Jeśli jednak drużyna z Azji zostałaby zawieszona, nie byłoby precedensu, aby FIFA zastąpiła ją drużyną europejską na Mistrzostwach Świata.

Przypomnijmy, we wrześniu na murawie Stadionu PGE Narodowego kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, Robert Lewandowski, spotkał się z byłym reprezentantem Ukrainy, Andrijem Szewczenko. Ukraiński trener podziękował Lewandowskiemu za jego zdecydowane poparcie dla Ukrainy po rosyjskiej inwazji. Dziękował też Polakom za wsparcie udzielane Ukrainie i Ukraińcom.

W trakcie spotkania, Szewczenko przekazał Lewandowskiemu opaskę kapitana reprezentacji Ukrainy. Poprosił go też, żeby pojechał z nią na Mistrzostwa Świata w Katarze. Kapitan reprezentacji Polski przyjął podarunek i zgodził się. Następnie, Szewczenko założył Lewandowskiemu opaskę na ramię. Jak wynika ze zdjęć, założył ją jednak Polakowi na odwrót, kolorem żółtym do dołu.

Kresy.pl/ESPN

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz