Nomura: Polska będzie „czarnym koniem” mundialu w Rosji

Polska wyjdzie z grupy na mistrzostwach świata w piłce nożnej w Rosji – uważają analitycy Nomury i Goldman Sachs. Ci pierwsi twierdzą nawet, że Polska ma największe szanse na zostanie „czarnym koniem” mundialu.

Nie tylko eksperci sportowi i kibice zajmują się typowaniem szans poszczególnych drużyn podczas zaczynających się w czwartek mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. Poważną analizę na ten temat zaprezentowali także… ekonomiści japońskiego banku inwestycyjnego Nomura. Wynika z niej, że Polska pokona na mundialu m.in. Anglię i Niemcy i zdobędzie czwarte miejsce przegrywając z „małym finale” z Brazylią.

Zamiast skupiać się na modelach ilościowych, które bazują na rankingach zdecydowaliśmy się na model jakościowy typu „bottom-up”, który bierze pod uwagę momentum zespołów oraz wnikliwą analizę składów. W naszym portfolio mamy bezpieczne przystanie – Francję, Hiszpanię oraz Brazylię – które spodziewamy się, że dotrą do półfinałów, kraje z niską betą – Polskę, Urugwaj oraz Danię – które naszym zdaniem mają największy potencjał, żeby zostać czarnym koniem turnieju oraz kraje z wysoką betą – Peru i Senegal – które mają ograniczoną szansę na wyjście z grupy, ale nie możemy wykluczyć niespodzianki. – cytuje fragment analizy Nomury Polska Agencja Prasowa.

Zdaniem ekonomistów banku największe szanse na zdobycie mistrzostwa ma Francja. W rozgrywce o prymat na świecie liczą się także drużyny Hiszpanii, Niemiec i Brazylii. Do ćwierćfinałów ma dojść także Belgia, która odpadnie po meczu z Brazylią.

Co ciekawe Nomura doszukuje się związku Brexitu z występem piłkarzy Anglii. „Jest duża szansa, że w 1/8 finału Anglia spotka się z Polską – co nakłada się w czasie z problemami Wielkiej Brytanii wynikającymi z Brexitu, który był w części spowodowany napływem imigracji z wielu krajów, w tym Polski. Nasza analiza wskazuje, że Polska może wygrać ten mecz, choć przyznajemy, że była ona przeprowadzona przez naszego polskiego analityka, Marcina [Kujawskiego – PAP]” – napisała Nomura.

Swoje prognozy przedstawili także ekonomiści banku Goldman Sachs. Z ich wyliczeń wynika, że mistrzostwa wygra Brazylia, która w finale zrewanżuje się Niemcom za pogrom przed czterema laty. W meczu o trzecie miejsce mają spotkać się Portugalia i Francja. Według analityków Goldman Sachs Polska wyjdzie z grupy z drugiego miejsca, lecz w 1/8 zostanie wyeliminowana przez Belgię.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Lwów kolebką polskiej piłki nożnej

Kresy.pl / PAP / tvn24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz