Nomura: Polska będzie „czarnym koniem” mundialu w Rosji

Polska wyjdzie z grupy na mistrzostwach świata w piłce nożnej w Rosji – uważają analitycy Nomury i Goldman Sachs. Ci pierwsi twierdzą nawet, że Polska ma największe szanse na zostanie „czarnym koniem” mundialu.

Nie tylko eksperci sportowi i kibice zajmują się typowaniem szans poszczególnych drużyn podczas zaczynających się w czwartek mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. Poważną analizę na ten temat zaprezentowali także… ekonomiści japońskiego banku inwestycyjnego Nomura. Wynika z niej, że Polska pokona na mundialu m.in. Anglię i Niemcy i zdobędzie czwarte miejsce przegrywając z „małym finale” z Brazylią.Zamiast skupiać się na modelach ilościowych, które bazują na rankingach zdecydowaliśmy się na model jakościowy typu „bottom-up”, który bierze pod uwagę momentum zespołów oraz wnikliwą analizę składów. W naszym portfolio mamy bezpieczne przystanie – Francję, Hiszpanię oraz Brazylię – które spodziewamy się, że dotrą do półfinałów, kraje z niską betą – Polskę, Urugwaj oraz Danię – które naszym zdaniem mają największy potencjał, żeby zostać czarnym koniem turnieju oraz kraje z wysoką betą – Peru i Senegal – które mają ograniczoną szansę na wyjście z grupy, ale nie możemy wykluczyć niespodzianki. – cytuje fragment analizy Nomury Polska Agencja Prasowa.

Zdaniem ekonomistów banku największe szanse na zdobycie mistrzostwa ma Francja. W rozgrywce o prymat na świecie liczą się także drużyny Hiszpanii, Niemiec i Brazylii. Do ćwierćfinałów ma dojść także Belgia, która odpadnie po meczu z Brazylią.

Co ciekawe Nomura doszukuje się związku Brexitu z występem piłkarzy Anglii. „Jest duża szansa, że w 1/8 finału Anglia spotka się z Polską – co nakłada się w czasie z problemami Wielkiej Brytanii wynikającymi z Brexitu, który był w części spowodowany napływem imigracji z wielu krajów, w tym Polski. Nasza analiza wskazuje, że Polska może wygrać ten mecz, choć przyznajemy, że była ona przeprowadzona przez naszego polskiego analityka, Marcina [Kujawskiego – PAP]” – napisała Nomura.

Swoje prognozy przedstawili także ekonomiści banku Goldman Sachs. Z ich wyliczeń wynika, że mistrzostwa wygra Brazylia, która w finale zrewanżuje się Niemcom za pogrom przed czterema laty. W meczu o trzecie miejsce mają spotkać się Portugalia i Francja. Według analityków Goldman Sachs Polska wyjdzie z grupy z drugiego miejsca, lecz w 1/8 zostanie wyeliminowana przez Belgię.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Lwów kolebką polskiej piłki nożnej

Kresy.pl / PAP / tvn24.pl

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz