W sobotę doszło w drugim co do wielkości mieście Ukrainy do pęknięcia jednej z głównych rur sieci ciepłowniczej, co spowodowało pozbawianie ogrzewania setek budynków.

Państwowa Służba do Spraw Sytuacji Nadzwyczajnych (GDCzS) poinformowała, że obecnie ponad 650 budynków zostało bez ogrzewania. Wśród nich jest 605 wielopiętrowych bloków mieszkalnych, 26 szkół, 21 przedszkoli, 14 ośrodków ochrony zdrowia. Tymczasem w nocy temperatura spadła do minus 14-16 stopni Celsjusza.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Najnowsze informacje świadczą jednak o postępującym polepszeniu sytuacji. W niedzielę przed południem przywrócono dopływ ciepłej wody do grzejników w 476 bloków, 23 szkół, 14 przedszkoli, 9 ośrodków zdrowia. Służba twierdzi, że sytuacja powinna zostać całkowicie opanowana już dziś. Jest o tyle ważne, że także w ciągu dnia utrzymywały się morzy na poziomie minu 9-11 stopni.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

To nie pierwsze poważna awaria charkowskiej infrastruktury w ostatnim okresie. 19 stycznia doszło do poważnej awarii sieci wodociągowej na skutek czego duża część mieszkańców miasta pozostawała bez bieżącej wody przez trzy dni.

Czytaj także: Ukraina: Awaria w elektrowni atomowej, odłączono blok

tsn.ua/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz