W Rosji rozbił się Su-25

Samolot szturmowy Su-25UB z dwoma pilotami na pokładzie rozbił się we wtorek w Kraju Stawropolskim w Rosji. – poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony. Nie jest jasne, jaki jest los pilotów.

W oficjalnym komunikacie napisano, że trwają poszukiwania pilotów. Samolot wykonywał planowy lot ćwiczebno-treningowy bez uzbrojenia. Maszyna spadła w niezamieszkanej okolicy nie wyrządzając na ziemi żadnych szkód.

Jak ustaliła agencja TASS, samolot wystartował z lotniska w Budionnowsku. Podczas wykonywania figury akrobacyjnej lotnikom nie udało się wyprowadzić maszyny z nurkowania i doszło do zderzenia z polem uprawnym, z którego zebrano już plony. Maszyna rozbiła się doszczętnie tworząc lej głębokości 3 metrów.

Według źródeł TASS na miejscu katastrofy nie znaleziono pilotów, którzy mieli się katapultować. Ich poszukiwaniem zajmują się specjaliści służby poszukiwawczo-ratowniczej. Z kolei Interfax podał po południu, także powołując się na swoje źródła, że spadochrony pilotów znaleziono na terenie rejonu sowieckiego Kraju Stawropolskiego. Zdaniem służb poszukiwawczych w tym rejonie powinni znajdować się także piloci Su25-UB.

Miejscowe władze podały, powołując się na naocznych świadków – pracowników gospodarstwa rolnego, którzy zbierali słonecznik – że piloci zostali odnalezieni. Nie potrafiły jednak podać, w jakim lotnicy są stanie. Służby ratownicze nie potwierdziły dotychczas tych doniesień.

Jak pisze Interfax, Su-25UB to ćwiczebno-bojowa wersja samolotu szturmowego Su-25 „Gracz” opracowanego w zakładach Suchoj. Seryjnie samoloty te produkowały zakłady w Ułan-Ude i w Tbilisi. Ogółem w latach 1981-1991 wyprodukowano 1320 tych maszyn.

[AKTUALIZACJA 04.09.2019: W środę prokuratura wojskowa w południowym okręgu federalnym podała, że obaj piloci nie zdołali się jednak katapultować. Ich ciała znaleziono na miejscu katastrofy.]

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Rosja: dwa Su-34 zderzyły się w powietrzu

Kresy.pl / TASS / Interfax




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz