Wiceprezydent Malawi Saulos Chilima zginął w poniedziałkowej katastrofie lotniczej. Wraz z politykiem śmierć poniosło 10 osób.

Samolot wojskowy, którym podróżowali zabici rozbił się w górzystym regionie na północy kraju. Kontrolerzy ruchu lotniczego w poniedziałek stracili kontakt z maszyną, po tym jak kazali pilotowi zawrócić do stolicy Lilongwe, ze względu na złą pogodę.

„Jestem głęboko zasmucony, z przykrością zawiadamiam wszystkich, że okazało się to straszliwą tragedią. Zespół poszukiwawczo-ratowniczy znalazł samolot w pobliżu wzgórza. Znaleziono go całkowicie zniszczony, nikt nie przeżył” – powiedział prezydent Malawi Lazarus Chakwera. Przywódca poinformował, że praca ze zmarłym politykiem była dla niego zaszczytem, zaznaczył że jego śmierć jest stratą dla kraju i jego rodziny.

„Dr Saulos Chilima był dobrym człowiekiem, oddanym ojcem i mężem, patriotycznym obywatelem, który wyróżniał się dla swojego kraju, a także wspaniałym wiceprezydentem” – prezydent Malawi Lazarus Chakwera.

Czytaj: Szef rosyjskiej dyplomacji zakończył afrykańską wyprawę w Czadzie

Wraz z wiceprezydentem w katastrofie samolotu zginęło 7 pasażerów i 3 członków załogi. Grupa udawała się do Mzuzu, aby wziąć udział w pogrzebie byłego ministra rządu.

Saulos Chilima pełnił funkcję wiceprezydenta dwie kadencję i był powszechnie uważany za potencjalnego kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. W 2022 r. został aresztowany pod zarzutem korupcji, ale w zeszłym miesiącu postawiono mu zarzuty, którym zaprzeczył.

Czytaj: Emmerson Mnangagwa: Zimbabwe jest otwarte na biznes i współpracę z Rosją

africanews.com/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply