Siergiej Mironow zaproponował, by Kaliningrad przemianować na Władybałtijsk a obwód kaliningradzki na Kraj Bałtycki.

Przewodniczący partii Sprawiedliwa Rosja – Patrioci – Za Prawdę i szef jej frakcji w Dumie Państwowej Siergiej Mironow, zaproponował zastanowienie się nad nową nazwą dla Kaliningradu. Jak podała w poniedziałek agencja RBK, jego propozycje zostały zamieszczone na stronie internetowej partii.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3956.49 PLN    (17.98%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według Mironowa w „obecnych realiach” powinno się rozważyć nadanie obwodowi kaliningradzkiemu statusu kraju. Mironow uzasadnił to dużym znaczeniem strategicznym obwodu dla Rosji. Nazwa Kaliningradu miałaby być zmieniona zgodnie ze „współczesnymi realiami i ojczystą tradycją”.

„Na przykład Władybałtijsk i odpowiednio Kraj Bałtycki. Od tej nazwy od razu staje się jasne, że mówimy o placówce na skrajnej zachodniej rubieży naszej Ojczyzny, która rozciąga się od Oceanu Spokojnego po Bałtyk. Ale oczywiście powinni rozwiązać tę kwestię mieszkańcy regionu” – uważa Siergiej Mironow.

Według lidera Sprawiedliwej Rosji ówczesny Königsberg miał zostać przemianowany na Bałtijsk w 1946 roku, ale wtedy zmarł przewodniczący Prezydium Rady Najwyższej ZSRR Michaił Kalinin i miastu nadano nazwę pochodzącą od jego nazwiska.

Przypomnijmy, że w poniedziałek portal Meduza podał, że na portalu „Aktiwnyj grażdanin” zakończyło się głosowanie dotyczące wyboru miejsca w Moskwie, które będzie nazwane „Placem Ługańskiej Republiki Ludowej”. Większość głosujących opowiedziała się za tym, by nazwać tak miejsce, przy którym jest położona ambasada Wielkiej Brytanii. To drugie miejsce w rosyjskiej stolicy, które zyska nazwę związaną z parapaństwami w Donbasie. 22 czerwca władze Moskwy poinformowały o podjęciu decyzji o nadaniu nazwy Plac Donieckiej Republiki Ludowej obszarowi położonemu przy ambasadzie USA.

Kresy.pl / kaliningrad.rbc.ru / strana.today

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz