Rosjanie uruchamiają elektrownie na Krymie

W poniedziałek włączono pierwsze bloki w nowych elektrowniach w Sewastopolu i Symferpolu na Krymie, co ma pokryć deficyty energii na półwyspie.

Jednym z problemów Rosji po aneksji Krymu było uzależnienie półwyspu od dostaw energii elektrycznej z kontynentalnej Ukrainy. Ukraińcy, a właściwie radykalne środowiska polityczne na Ukrainie doprowadzały do przerwania linii energetycznych prowadzących na Krym w pierwszym okresie po jego zajęciu przez Rosję. Dostawy prądu z Ukrainy na Krym wstrzymano pod koniec 2015 roku. Toteż inwestycje w wytwarzanie energii były jednym z priorytetów rosyjskich władz na półwyspie.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W poniedziałek państwowa, rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti podała, że uruchomiono pierwsze bloki w nowych elektrowniach na Krymie. Około północy rozpoczął działanie pierwszy blok energetyczny w elektrowni w Symferpolu. Około godziny 4 nad ranem włączono pierwszy blok w nowej elektrowni w Sewastopolu. „To znaczy, że mamy 500 megawatów mocy – oprócz tego co przekazujemy energomostem” – stwierdził rosyjski wiceminister energetyki Andriej Czerezow.

Elektrownie są nadal rozbudowywane przez Technopromeksport należący do państwowego koncernu Rostech. Po za kończeniu budowy każdy z zakładów będzie produkował energię o mocy 470 megawatów, co według RIA Nowosti całkowicie pokryje zapotrzebowanie na energię na Krymie.

ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz