Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko przesłał życzenia przewodniczącemu Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingowi z okazji chińskiego święta narodowego.

Łukaszenko przesłał Xi Jingpingowi życzenia z okazji przypadającej na 1 października rocznicy proklamowania Chińskiej Republiki Ludowej przez Mao Zedonga. „Pewnym krokiem zbliżamy się do 70 rocznicy stworzenia nowych Chin, kierownictwo i obywatele kraju demonstrują twarde zdecydowanie by osiągnąć budowę kwitnącego, stabilnego i przodującego państwa. Z każdym dniem Chińska Republika Ludowa bierze na siebie coraz większą odpowiedzialność za los swoich sojuszników, wspólnie z którymi wspólnie realizuje wielki projekt >>Pasa i drogi<<” – cytuje słowa Łukaszenki do chińskiego przywódcy portal tut.by.

W swoim liście Łukaszenko zaprosił chińskiego przywódcę do uczestnictwa w „Globalnym Forum Jednego Pasa – Jednej Drogi” jakie ma odbyć się w 2019 roku w Parku Przemysłowym „Wielki Kamień” pod Mińskiem. „Będę szczerze rad z powodu waszej obecności na tym znaczącej, międzynarodowej imprezie. Jestem pewien, to przedsięwzięcie doda dodatkowy impuls realizacji inicjatywy >>Pas i droga<<” – napisał do Xi Jinpinga białoruski prezydent.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Początki białorusko-chińskiego parku technologicznego „Wielki Kamień” sięgają 2012 roku. Władze Białorusi ogłosiły wówczas, że inwestycja ta będzie ważnym czynnikiem rozwoju gospodarki i napływu do niej nowych technologii. Park zaplanowano z ogromnym rozmachem, wyłączono dla jego potrzeb tysiące hektarów ziemi. Jednak jak dotychczas inicjatywa nie rozwija się tak imponująco, jak planowano. Zainteresowanie parkiem ogłosiło do tej pory tylko około 20 chińskich firm. W maju tego roku Park wizytował wiceprzewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej i prawa ręką Xi Jinpinga Wang Qishan.

Łukaszenko traktuje Chiny jako priorytetowego partnera w budowaniu podmiotowej pozycji Białorusi zarówno wobec państw zachodnich, jak i wobec Rosji.

tut.by/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz