W mieście Kemerowo na Syberii doszło w niedziele do pożaru galerii handlowej. Tragiczny bilans pożaru to 64 ofiary w tym 8 dzieci.

Pożar wybuchł w Centrum Handlowo Rozrywkowym „Zimowa Wiśnia” około godziny 16 czasu lokalnego. Agencja informacyjna RIA Nowosti podała, że w pożarze zginęły 64 osoby w tym dzieci, większość z nich udusiła się gazami powstającymi w wyniku spalania się materiałów z jakim zbudowany był budynek galerii handlowej. Jak do tej pory zidentyfikowano 23 spośród wszystkich ofiar tragedii. 13 osób, jakie uratowały się z pożaru, przebywa w szpitalach. Pod względem liczby ofiar, niedzielny pożar w Keremowie jest najbardziej tragicznym od pożaru klubu w Permie w 2009 roku, kiedy to zginęły 153 osoby. Poza ludźmi w galerii handlowej zginęło także 200 zwierząt z 25 gatunków, które mieszkały w mini-zoo jakie funkcjonowało w Centrum „Zimowa Wiśnia”.

Pożar wybuchł w niedzielę, około godziny 16 czasu lokalnego. Rozpoczął w sali zabaw dla dzieci na trzecim piętrze obiektu. Wstępne komunikaty władz obwodu kemerowskiego sugerują, że jedno z dzieci podpaliło gąbki w sali zabaw przy pomocy zapalniczki. Pożar objął około 1600 metrów kwadratowych. Ewakuowano 100 osób, a 20 uratowano z obszaru objętego pożarem. Strażacy twierdzili, że mieli problem z przedostaniem się do źródła pożaru. Płomienie nadwerężyły konstrukcję obiektu, zawaliły się dwie z trzech sal kinowych w budynku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Centrum handlowo-rozrywkowe, otwarte w 2013 roku, mieści się na głównej ulicy miasta. Na terenie obiektu o powierzchni 23 tys. metrów kwadratowych znajduje się parking na 250 samochodów, sklepy, kręgielnia, centrum zabaw dla dzieci i kino. Telewizja TVN przytacza relacje świadków zdarzenia twierdzących, że nie zadziałał alarm przeciwpożarowy, a dostęp do wyjść ewakuacyjnych był utrudniony, dlatego część osób wyskakiwała przez okno, lub uciekła na dach, skąd podejmowali je strażacy. RIA Nowosti cytuje oświadczenie Komitetu Śledczego, który już w tej chwili stwierdził „poważne naruszenia” przepisów w funkcjonowaniu obiektu. Policja zatrzymała już cztery osoby, w tym szefa przedsiębiorstwa zarządzającego obiektem.

ria.ru/tvn24.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz