Media: Nawalnemu grozi przymusowe karmienie

Rosyjskiemu opozycjoniście Aleksiejowi Nawalnemu, który w kolonii karnej w Pokrowie ogłosił głodówkę, grozi przymusowe karmienie. Informacja tej treści ukazała się na twitterowym profilu Nawalnego.

W poniedziałek na twitterowym profilu Nawalnego zamieszczono informację o tym, że polityk został przeniesiony z jednostki medycznej na zwykły oddział.

Według tych informacji Nawalny, który kontynuuje ogłoszoną 31 marca głodówkę, waży obecnie 77 kilogramów – 15 kg mniej niż w momencie osadzenia w kolonii karnej i 8 kg mniej od początku głodówki. „Widząc powagę głodówki, administracja grozi codziennie, że zacznie karmić na siłę… Lekarza do niego nie puszczają” – napisano na twitterowym koncie Nawalnego.

Jak podaje Nowaja Gazieta, dzień wcześniej lekarze z kolonii karnej powiedzieli Nawalnemu, że rezonans magnetyczny wykazał u niego dwie przepukliny. Wcześniej polityk skarżył się na silny ból w plecach i prawej nodze oraz brak odpowiedniej opieki medycznej i z tego powodu rozpoczął 31 marca głodówkę.

5 kwietnia Nawalny mówił o pogorszeniu się stanu swojego zdrowia. Według niego miał temperaturę 38,1 oraz silny kaszel. Nawalny wspomniał również o przypadkach gruźlicy w swoim oddziale. Tego samego dnia dowiedział się o przeniesieniu do jednostki medycznej. Tam zrobiono mu test na koronawirusa, który dał negatywny wynik.

CZYTAJ TAKŻE: Większość Rosjan uważa, że Nawalny słusznie trafił do celi

Kresy.pl / novayagazeta.ru / meduza.io

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz