Nawalny oskarża Google i Apple o tchórzostwo

Uwięziony krytyk Kremla Aleksiej Nawalny powiedział, że Google i Apple wykazały „tchórzostwo” i działały jako wspólnicy prezydenta Władimira Putina, usuwając aplikację do głosowania przed wyborami w Rosji – poinformował w czwartek portal USNews.

Jak poinformował w czwartek portal USNews, uwięziony krytyk Kremla Aleksiej Nawalny powiedział, że Google i Apple wykazały „tchórzostwo” i działały jako wspólnicy rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, usuwając aplikację do głosowania przed wyborami w Rosji.

Zwolennicy Nawalnego oskarżyli wcześniej amerykańskich gigantów technologicznych o uginanie się pod presją Kremla, usuwając ze swoich sklepów aplikację do “głosowania taktycznego” na początku głosowania parlamentarnego, które zakończyły się w niedzielę.

Współpracownicy Nawalnego poinformowali o słowach opozycjonisty: „Giganci Apple i Google zastosowali się do żądań Kremla i usunęli naszą aplikację ze swoich sklepów. Mój ukochany YouTube usunął nasze wideo, a komunikator Telegram zablokował naszego bota”.

„Wiem, że większość tych, którzy pracują w Google, Apple itp. to uczciwi i dobrzy ludzie. Zachęcam ich, aby nie tolerowali tchórzostwa swoich szefów” – powiedział. Apple i Google nie odpowiedziały na prośby o komentarz wysłane w zeszłym tygodniu po tym, jak zwolennicy Nawalnego ich skrytykowali. W czwartek Google nie odpowiedział na kolejną e-mailową prośbę o komentarz – informuje portal

Taktyczna aplikacja do głosowania, opracowana przez sojuszników Nawalnego, dała ludziom szczegółowe zalecenia, na kogo głosować, aby pokrzyżować plany rządzącej partii Jedna Rosja, która popiera Putina.

Zobacz też: Współpracownicy Nawalnego oskarżają Telegram o cenzurę

Jedna Rosja uzyskała większość w niższej izbie parlamentu. Komisja wyborcza stwierdziła, że ​​głosowanie było uczciwe. Google zdecydowało się usunąć aplikację po tym, jak powiedziano, że jej lokalny personel może zostać skazany na karę więzienia.

Odpowiadając na ten komentarz, Nawalny powiedział w swoich postach w mediach społecznościowych: „Jeśli tak, to milczenie o tym jest najgorszą zbrodnią. To jest zachęta dla terrorysty biorącego zakładnika”.

Zobacz też: Apple i Google usunęły ze sklepów aplikację Nawalnego

Kresy.pl/USNews

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply