Chiny zabraniają kryptowalut

W piątek Ludowy Bank Chin zabronił wszelkich transakcji kryptowalutowych. Zagraniczne giełdy świadczące usługi kryptowalutowe do Chin będą uznawane za nielegalne – poinformował Deutsche Welle.

Jak poinformował portal Deutsche Welle, w piątek Ludowy Bank Chin zabronił wszelkich transakcji kryptowalutowych. Zagraniczne giełdy świadczące usługi kryptowalut do Chin będą uznawane za nielegalne.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Ludowego Banku Chin regulatorzy rynku Chin i Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego poinformowali, że kryptowaluta „zakłóca porządek gospodarczy i finansowy, hoduje nielegalne i przestępcze działania, takie jak hazard, nielegalne zbieranie funduszy, oszustwa, piramidy finansowe, pranie brudnych pieniędzy i poważne zagrożenie bezpieczeństwa mienia ludzi”. Chiny obawiają się ryzyka spekulacji w handlu wirtualną walutą.

Zobacz też: Chińskie firmy wydobywające kryptowaluty przenoszą działalność do Kazachstanu

Władze Chin uważają również, że zakaz kryptowaluty jest niezbędny do „skutecznego utrzymania bezpieczeństwa narodowego i stabilności społecznej”. Chińscy urzędnicy powiedzieli w czerwcu, że ponad 1000 osób zostało aresztowanych po zakupie kryptowalut. Przed piątkowym oświadczeniem Ludowego Banku Chin kilka chińskich prowincji zakazało już kopania kryptowalut ze względu na obciążenie zasilania.

Ponadto giełdy zagraniczne nie będą mogły obsługiwać inwestorów i instytucji finansowych z kontynentu, a firmy przetwarzające płatności i firmy internetowe ułatwiające handel kryptowalutami zostaną zablokowane przez rząd chiński.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Firmom zabroni się również używania różnych terminów dla kryptowaluty w ich nazwach oraz w zakresie ich działalności biznesowej. Lista zabronionych terminów i obszarów dla firm obejmuje „wirtualną walutę”, „wirtualne aktywa”, „zaszyfrowane waluty” i „zaszyfrowane aktywa”.

Zobacz też: Łukaszenko do Białorusinów: kopcie kryptowaluty zamiast jechać do Polski

Kresy.pl/DW.com

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz