Podczas spotkania z pracownikami Biełaruśkalij prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko polecił obywatelom pozostanie w kraju i kopanie kryptowalut. Według niego pracownicy mogliby szukać alternatywnego źródła dochodu z wydobywania kryptowalut, zamiast jeździć do Polski i Niemiec, aby obsadzać nisko płatne stanowiska.

Jak poinformował we wtorek portal Coin Marketcap, podczas spotkania z pracownikami Biełaruśkalij prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko polecił obywatelom pozostanie w kraju i kopanie kryptowalut. Według niego pracownicy mogliby szukać alternatywnego źródła dochodu z wydobywania kryptowalut, zamiast jeździć do Polski i Niemiec, aby obsadzać nisko płatne stanowiska.

„Musimy zrozumieć, nigdzie na nas nie czekają. A jak ktoś czeka […] Może na plantacjach, jak to często mawiają Ukraińcy: tam Polacy albo Niemcy muszą się wiercić, zbierać truskawki”.

Białoruski prezydent podkreślił również, że w regionie jest wystarczająco dużo energii elektrycznej, aby zasilić wydobycie kryptowalut. Powiedział to podczas uroczystego otwarcia zakładu wydobywczo-przetwórczego. Łukaszenko wspomniał, że na tym obszarze znajduje się wiele pustych terenów przemysłowych, które można wykorzystać do generowania przychodów.

„Stwórzcie coś za pomocą elektryczności. W końcu zacznijcie kopać kryptowalutę, czy jak to się nazywa. W kraju jest wystarczająco dużo energii elektrycznej”. Białoruś zalegalizowała działalność związaną z kryptowalutami, w tym wydobycie, już w 2018 roku co czyni państwo jednym z wiodących na świecie rajów podatkowych dotyczących kryptowalut.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W kwietniu 2019 r. Łukaszenko poszedł nieco dalej w swoim pro-kryptograficznym stanowisku, gdy zasugerował, że farmy bitcoinów mogłyby wykorzystać nadwyżkę energii elektrycznej produkowanej przez elektrownię jądrową w obwodzie grodzieńskim. Podobnie w listopadzie 2020 roku największy bank w regionie, Belarusbank, uruchomił usługę, która pozwalała klientom kupować i sprzedawać kryptowaluty za pomocą kart Visa.

Kresy.pl/Coinmarketcap

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz