Stolica Rosji po raz kolejny stała się areną porachunków dużej grupy imigrantów z Azji Środkowej.

Agencja informacyjna RIA Nowosti podała w środę informację o karach aresztu dla kilku uczestników masowej bijatyki w Moskwie. „Sąd uznał sześciu zatrzymanych za winnych dokonania wykroczenia administracyjnego i wyznaczył im karę w postaci 15 dni aresztu dla każdego” – poinformowała rzeczniczka kuźminskiego sądu rejonowego w Moskwie Kristina Kalenowa.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5424.39 PLN    (24.65%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Sześciu imigrantów zostało skazanych z paragrafu o uczestnictwie „w niesankcjonowanym zgromadzeniu, które spowodowało zakłócenia w funkcjonowaniu obiektów pożytku publicznego”. Sąd wziął pod uwagę, że do bijatyki w jakiej brali udział skazani doszło u wejścia do stacji metra Kuźminki na południowym-wschodzie Moskwy.

Wcześniej rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że właśnie przy tej stacji metra jego funkcjonariusze zatrzymali 102 imigrantów z Azji Środkowej, którzy brali udział w masowej bijatyce. Resort już zapowiedział ich deportację.

Według szacunków z wiosny bieżącego roku w Rosji przebywa obecnie nielegalnie około 332 tys. obywateli Uzbekistanu, 247 tys. obywateli Tadżykistanu, 152 tys. obywateli Ukrainy, 120 tys. obywateli Azerbejdżanu, 115 tys. obywateli Kirgistanu, 61 tys. obywateli Armenii. Jeszcze więcej imigrantów przebywa w Rosji legalnie. Także wśród nich dominują przybysze z poradzieckich państw Azji Środkowej. Głównym magnesem jest dla nich centrum ekonomiczne Rosji jakie stanowi Moskwa i właśnie tam dochodzi do największych starć między grupami imigrantów.

ria.ru/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz