Rosyjski sąd ukarał współpracownika czołowego rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego grzywną za naruszenie porządku publicznego.

Centralny sąd rejonowy Wołgogradu nałożył grzywnę w wysokości 150 tys. rubli 0 równowartości 5,9 tys złotych na Aleksieja Wołkowa, szefa miejscowego sztabu Aleksieja Nawalnego. Sąd orzekł, że Wołkow naruszył porządek demonstracji na którą miejscowe władze wydały wcześniej zgodę.

Wołgogradzki sąd zajął się sprawą organizowanej przez Wołkowa demonstracji “On nie jest naszym carem” wymierzonej w prezydenta Rosji Władimira Putina. Akcja była legalna, odbyła się 5 maja i zgromadziła według Wołkowa około 400 osób. Protestowali oni przeciw kolejnej kadencji Putina po wyborach z marca, które uważali za przeprowadzone w sposób nieuczciwy. Sąd dopatrzył się w działaniach Wołkowa w czasie manifestacji naruszenia przepisów porządkowych i postanowił wymierzyć mu karę.

Aleksiej Nawalny jest od lat czołowym kontestatorem rządów Władimira Putina i jego obozu. Jako szef Fundacji Przeciw Korupcji oskarża rządzących Rosją o czerpanie z władzy nieuprawnionych korzyści majątkowych na ogromną skalę. W czasie tegorocznych wyborów kandydatura Nawalnego nie została zarejestrowana na mocy wyroku rosyjskiego Sądu Najwyższego.

svoboda.org/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply