Areszt tymczasowy dla ukraińskich marynarzy zatrzymanych przez Rosjan

Wszyscy członkowie załóg trzech okrętów ukraińskiej marynarki wojennej zajętych niedawno przez Rosjan trafią do aresztu tymczasowego.

W niedzielę doszło do zbrojnej eskalacji w Cieśninie Kerczeńskiej oddzielającej Morze Czarne od Morza Azowskiego. W czasie próby sił między zespołem okrętów rosyjskich i ukraińskich, jedna jednostka ukraińska została staranowana, doszło do wymiany ognia, po czym trzy ukraińskie okręty zostały zajęte przez Rosjan, a ich załogi zatrzymane.  Rosjanie zatrzymali trzy jednostki ukraińskiej marynarki wojennej: Berdiańsk, Nikopol i Jany Kapu. Rosjanie zatrzymali też wszystkich ukraińskich marynarzy, którzy zostali formalnie oskarżeni o nielegalne wpłynięcie na rosyjskie wody terytorialne.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ukraińska agencja informacyjna UNIAN podała informacje o tym, że sądy na Krymie zadecydował o aresztowaniu wszystkich ukraińskich marynarzy zatrzymanych na ukraińskich okrętach. Sądy orzekły areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy. Wśród aresztowanych są także kapitanowie dwóch okrętów Bogdan Niebylnica i Oleg Mielniczuk, dowodzący grupą Denis Grycenko oraz funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Adrij Dracz. Sześciu z zatrzymanych ukraińskich marynarzy jest rannych.

Prezydent i parlament Ukrainy zdecydowali już o wprowadzeniu na Ukrainie stanu wojennego. Obowiązuje on jednak tylko na terenie 10 obwodów Ukrainy graniczących z Rosją, terenami pod kontrolą wspieranych przez Rosję donbaskich separatystów, anektowanym przez Rosję Krymem i obszarem sprzymierzonego z Rosją, nieuznawanego Naddniestrza.

unian.net/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz