Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Moskwie Włodzimierz Marciniak został w piątek wezwany do ministerstwa spraw zagranicznych Rosji z powodu grafiki, która ukazała się w TVP Info podczas audycji o rosyjsko-ukraińskim incydencie w pobliżu Zatoki Kerczeńskiej. Grafikę uznano w Rosji za antyrosyjską.

O wezwaniu ambasadora poinformował w piątek na Twitterze korespondent Polsat News w Moskwie Tomasz Kułakowski. Ambasador RP w Moskwie Włodzimierz Marciniak wezwany dziś do MSZ Rosji po wczorajszej oprawie „Achtung Russia” w TVP Info. – napisał Kułakowski.

Grafika, z powodu której wezwano polskiego ambasadora, została pokazana w środę programie „Minęła 20”. Za plecami prowadzącego Michała Rachonia i zaproszonych jako ekspertów Jerzego Targalskiego i Kamila Basaja było widać „trupią główkę” przypominającą twarz prezydenta Rosji Władimira Putina oraz dwa znaki błyskawicy jako litery SS w słowie „Achtung Russia!” (Uwaga Rosja). Zdaniem wielu komentatorów było to wykorzystaniem symboliki nazistowskiej.

„Panie Kurski czy Pan mógłby zrobić coś z tymi cymbałami TVP Info, którzy emitują takie obrazki?” – twittował były członek KRRiT Krzysztof Luft.

Jak dowiedział się rosyjski portal EurAsia Daily w ambasadzie Rosji w Warszawie, do polskiego MSZ wysłano notę dyplomatyczną w sprawie „antyrosyjskich wypadów” TVP Info. Sekretarz prasowy rosyjskiej ambasady w Polsce Władimir Aleksandrow nie chciał komentować grafiki polskiej telewizji mówiąc, że jest to „poniżej jego godności”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: TVP zdjęła program z Cejrowskim. Za „poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu”

Kresy.pl / Onet / Eurasia Daily

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaro7
    jaro7 :

    Dwóch kretynów się spotkało (rachoń i targalski) to czego się spodziewać.Mnie rozbawił Lachoń vel kondon który w rozmowie z amerykańskim ekspertem mówił o rosyjskiej agresji na co tamten odpowiedział że to była prowokacja Poroszenki,gdy bredził o wojnie morskiej tamten odpowiedział że to drobny incydent.Rachoń to złamas,dać takiemu w ryj to rękę sobie można pobrudzić.Całe to TVPiS to jedno wielkie DNO.Rachoń weź targalskiego(ten wygladem ruskich przestraszy)i jeszcze wam podobnych oszołomów i jedzcie na upainę walczyć z ruskimi.Zyskamy bo pozbędziemy się idiotów