Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Moskwie Włodzimierz Marciniak został w piątek wezwany do ministerstwa spraw zagranicznych Rosji z powodu grafiki, która ukazała się w TVP Info podczas audycji o rosyjsko-ukraińskim incydencie w pobliżu Zatoki Kerczeńskiej. Grafikę uznano w Rosji za antyrosyjską.

O wezwaniu ambasadora poinformował w piątek na Twitterze korespondent Polsat News w Moskwie Tomasz Kułakowski. Ambasador RP w Moskwie Włodzimierz Marciniak wezwany dziś do MSZ Rosji po wczorajszej oprawie „Achtung Russia” w TVP Info. – napisał Kułakowski.

Grafika, z powodu której wezwano polskiego ambasadora, została pokazana w środę programie „Minęła 20”. Za plecami prowadzącego Michała Rachonia i zaproszonych jako ekspertów Jerzego Targalskiego i Kamila Basaja było widać „trupią główkę” przypominającą twarz prezydenta Rosji Władimira Putina oraz dwa znaki błyskawicy jako litery SS w słowie „Achtung Russia!” (Uwaga Rosja). Zdaniem wielu komentatorów było to wykorzystaniem symboliki nazistowskiej.

„Panie Kurski czy Pan mógłby zrobić coś z tymi cymbałami TVP Info, którzy emitują takie obrazki?” – twittował były członek KRRiT Krzysztof Luft.

Jak dowiedział się rosyjski portal EurAsia Daily w ambasadzie Rosji w Warszawie, do polskiego MSZ wysłano notę dyplomatyczną w sprawie „antyrosyjskich wypadów” TVP Info. Sekretarz prasowy rosyjskiej ambasady w Polsce Władimir Aleksandrow nie chciał komentować grafiki polskiej telewizji mówiąc, że jest to „poniżej jego godności”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: TVP zdjęła program z Cejrowskim. Za „poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu”

Kresy.pl / Onet / Eurasia Daily
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jaro7 :

    Dwóch kretynów się spotkało (rachoń i targalski) to czego się spodziewać.Mnie rozbawił Lachoń vel kondon który w rozmowie z amerykańskim ekspertem mówił o rosyjskiej agresji na co tamten odpowiedział że to była prowokacja Poroszenki,gdy bredził o wojnie morskiej tamten odpowiedział że to drobny incydent.Rachoń to złamas,dać takiemu w ryj to rękę sobie można pobrudzić.Całe to TVPiS to jedno wielkie DNO.Rachoń weź targalskiego(ten wygladem ruskich przestraszy)i jeszcze wam podobnych oszołomów i jedzcie na upainę walczyć z ruskimi.Zyskamy bo pozbędziemy się idiotów