Podróżnik i publicysta Wojciech Cejrowski nie będzie pojawiał się w grudniu w programie „Minęła 20” w TVP Info. Jak wynika z wyjaśnień dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Cejrowski dostał czas na „refleksję” z powodu „poglądów i zachowań sprzecznych z polską racją stanu”.

O zdjęciu bloku ze swoim udziałem, który ukazywał się co czwartek w prowadzonym przez Michała Rachonia programie „Minęła 20”, Cejrowski poinformował dzisiaj w mediach społecznościowych.

Właśnie mnie Rachoń zawiadomił: TVP zdjęło nasz program. (Powiedzieli Mu, że do końca roku.) Panu Rachoniowi dziękuję, że mnie na antenę wpuścił. Mam nadzieję, że nie będzie miał z tego powodu kłopotów. Państwu dziękuję za KOLOSALNE WYNIKI OGLĄDALNOŚCI – biliśmy każdą konkurencję na głowę. – napisał Cejrowski.

Wpis podróżnika spotkał się z reakcją dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosława Olechowskiego. Z jego wpisu na Twitterze wynika, że TVP nie zerwała umowy z Cejrowskim, lecz jedynie dała mu miesiąc czasu na „refleksję”.

Krótka przerwa jest potrzebna na refleksję. Na antenie TVP nie ma miejsca na poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu – napisał Olechowski.

Wśród internautów pojawiły się spekulacje, które z występów Wojciecha Cejrowskiego mogły wywołać niezadowolenie w prorządowej telewizji. Przypomniano, że w jednym z listopadowych odcinków redakcja TVP Info wycięła fragment pokazujący, jak Cejrowski spalił flagę Unii Europejskiej (wywiady z podróżnikiem mieszkającym przez dużą część roku w USA zazwyczaj nie ukazują się na żywo).

Część komentatorów zwróciła uwagę, że podróżnik w ostatnim czasie zaczął ostro krytykować Prawo i Sprawiedliwość za brak realizacji obietnic wyborczych. Jak pisaliśmy, przygotował “Bezpartyjny list do PiS”, w którym zarzucał partii rządzącej m.in. odrzucanie projektów zakazu aborcji eugenicznej czy pośpieszną i niedopracowaną legislację. W liście tym skrytykował także PiS za brak pomysłu na obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości i „przyłączenie się w ostatniej chwili” do obchodów organizowanych oddolnie. Wcześniej przypominał PiS-owi, że obiecywał zamknięcie granic przed imigrantami, a „odkąd PiS rządzi, masowo sprowadzani są robotnicy z takich państw jak terrorystyczny kraj Pakistan”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / Wirtualne Media

Czytaj kolejny artykuł
6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Gaetano
    Gaetano :

    Chociaż powiedział ostatnio kilka dobrych rzeczy, osobiście bym go nie bronił. To pierwszy, tzw. prawicowy komentator, który optował za przeniesieniem stolicy żydostwa do Jerozolimy. Machanie szabelką w stronę FR też nie jest mu obce.
    W. Cejrowski – lata melanży, trzy dekady w branży.