MON podpisze umowę na dostawę lekkich samochodów wielozadaniowych

Umowa ma dotyczyć pozyskania dla Wojska Polskiego kilkuset lekkich samochodów wielozadaniowych o napędzie 4×4. Spółką wiodącą będzie Rosomak SA.

Jak pisaliśmy wcześniej, szef MON Mariusz Błaszczak podpisze 14 sierpnia umowę na produkcję ciężkiego bojowego wozu piechoty, który jeszcze nie istnieje. Ciężki BWP ma być produkowany przez konsorcjum, na którego czele stanie Huta Stalowa Wola.

Ponadto, jak podaje PolskieRadio24, tego samego dnia podpisana zostanie jeszcze druga umowa. Będzie dotyczyć dostaw lekkich, nowoczesnych samochodów wielozadaniowych o napędzie 4×4. Łącznie wyprodukowanych ma zostać kilkaset pojazdów. Nie sprecyzowano, o jaką dokładniej liczbę chodzi.

Jak podano, oba kontrakty mają realizować spółki wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W przypadku lekkich samochodów wielozadaniowych spółką wiodącą będzie Rosomak SA. Będzie odpowiadać za produkcję i wdrożenie.

Według serwisu Defence24, wozy te mają powstać przy współpracy z partnerem Korei Południowej.

We wrześniu 2020 roku pisaliśmy, że Huta Stalowa Wola, która należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz czeska Tatra Export s.r.o. podpisały porozumienie w kwestii zaprojektowania oraz dostawy gotowego pojazdu w układzie 4×4, razem z kompletną dokumentacją techniczną, która będzie umożliwiała produkcję pojazdu w Polsce.

Zobacz także: Nowe samochody opancerzone Warta dla ukraińskich sił specjalnych [+FOTO]

polskieradio24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply