Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg odpowiadała na pytania o perspektywę kredytową dla młodych Polaków.

Maląg wystąpiła w środę w audycji rozgłośni radiowej Radio Zet. Została w jej trakcie zapytana o perspektywy młodych ludzi, którzy mogą mieć obecnie problem z uzyskaniem kredytu – „Do rekordowych cen mieszkań, dochodzą rekordowe ceny kredytów, co by pani minister doradziła rodzinie, która teraz chce kupić mieszkanie?” – zapytała dziennikarka, którą zacytował portal Dorzeczy.pl.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

880.18 PLN    (4%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Przecież wprowadziliśmy <<wakacje kredytowe>>” – próbowała uciąć dyskusję minister Maląg. Gdy dziennikarka dopytała o sytuację osób, które jeszcze żadnego kredytu nie zaciągnęły minister stwierdziła – „Jak nie ma, to będzie się o ten kredyt starał” – dodając – „Przede wszystkim wspieramy te osoby, które już wzięły kredyt, sytuacja związana z inflacją jest taka, a nie inna”.

Maląg stwierdziła potem, że młodzi „Nie muszą czekać, jeśli mają zdolność kredytową…”. Zapytana z kolei o sytuację tych młodych Polaków, którzy takiej zdolności jeszcze nie mają minister odpowiedziała – „No jeżeli nie mają, to nie biorą kredytu”.

Powodem znacznego zmniejszenia zdolności kredytowej wielu Polaków są rosnące stopy procentowe. Narodowy Bank Polski konsekwentnie podwyższa je, by wyhamować inflację, która w maju osiągnęła według GUS poziom 13,9 proc. rok do roku.

dorzeczy.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz