8 listopada br. próbę nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy podjęło 56 cudzoziemców. Zatrzymano również 500-nego organizatora w nielegalnym przekroczeniu granicy naszego państwa, którego zadaniem było przewiezienie do Niemiec osób nielegalnie przekraczających granicę.

Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży cudzoziemcy forsowali rzekę graniczną Leśna Prawa w 11 osobowej grupie. Czynności związane z udaremnieniem nielegalnej migracji prowadzili również funkcjonariusze z Placówek SG w Dubiczach Cerkiewnych, Czeremsze i Mielniku. Na widok polskich patroli 29 cudzoziemców zawróciło w głąb Białorusi.

Wczoraj miały miejsce kolejne ataki na patrole polskich służb. Na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Białowieży grupa agresywnych cudzoziemców znajdujących się po stronie białoruskiej rzucała kamieniami i konarami drzew.

Kolejnego pomocnika w nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy zatrzymano w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Narewce. Obywatel Ukrainy na pomorskich tablicach rejestracyjnych przyjechał w rejon granicy państwowej po odbiór dwóch Somalijczyków i Jemeńczyka.

W 2023 r. funkcjonariusze Podlaskiego Oddział Straży Granicznej zatrzymali już 500 pomocników i organizatorów  w nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy.

CZYTAJ TAKŻE: Straż Graniczna ostrzelana z procy [+FOTO]

Przypomnijmy, że danych, które Straż Graniczna przesłała w lutym portalowi Kresy.pl wynika, że w Polsce legalna imigracja stymuluje nielegalną. Obcokrajowcy stanowią 90 proc. osób zatrzymanych w ubiegłym roku za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Wśród zatrzymanych jest najwięcej Ukraińców i Gruzinów. Podobnie wyglądała sytuacja rok wcześniej.

Kresy.pl / strazgraniczna.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply