W Wilnie odbędą się VI Dni Kultury Polskiej

W dniach 16-18. września br. odbędzie się szósta edycja Dni Kultury Polskiej w Wilnie – podaje strona internetowa L24.lt.

Organizatorem Dni Kultury Polskiej w Wilnie jest tamtejszy Dom Kultury Polskiej. Jak podkreślają organizatorzy, tegoroczna edycja imprezy, zawiera ofertę kulturalną zarówno dla najmłodszych widzów, jak też dla młodzieży i osób dorosłych.

W programie Dni Kultury Polskiej znalazły się Koncert Niepodległości, spektakl dla dzieci w wykonaniu Opery i Filharmonii Podlaskiej „Brzydkie Kaczątko”, gra miejska „Odnajdź Wilno”, prezentacja staropolskiej kuchni zamkowej z Domu Polonii w Pułtusku, koncert muzyki elektronicznej oraz alternatywnej #Paviljonas oraz spektakl „Dziady-Widma“ w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej.

Za L24.lt podajemy skrócony program imprezy.

16. XI. 2018
18.30 – Koncert Niepodległości „Za Naszą i Waszą Wolność”.
Dom Kultury Polskiej w Wilnie.

17. XI. 2018
12.00 – Gra miejska „Odnajdź Wilno”

17. XI. 2018
16.00 – Prezentacja staropolskiej kuchni zamkowej z Domu Polonii w Pułtusku.

17. XI. 2018
19.00 – Koncert # Paviljonas –> Bitowt // Will’n’ska // Hidden Valley Crew
Klub „Paviljonas”, ul. Pylimo 21b.

18. XI. 2018
13.00 oraz 16.00 – Bajka muzyczna dla dzieci „Brzydkie Kaczątko”. Opera i Filharmonia Podlaska.

18. XI. 2018
17.00 – Spektakl „Dziady-Widma”. Polska Opera Królewska.
Kościół św. Katarzyny

Pełny program Dni Kultury Polskiej w Wilnie można znaleźć na stronie internetowej Domu Polskiego. Projekt jest współfinansowany przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Wielkie święto polskiej pieśni i tańca w Wilnie [+VIDEO]

Kresy.pl / L24.lt / polskidom.lt

W Wilnie odbędą się VI Dni Kultury Polskiej
Oceń ten artykuł

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz