W Wilnie odbędą się VI Dni Kultury Polskiej

W dniach 16-18. września br. odbędzie się szósta edycja Dni Kultury Polskiej w Wilnie – podaje strona internetowa L24.lt.

Organizatorem Dni Kultury Polskiej w Wilnie jest tamtejszy Dom Kultury Polskiej. Jak podkreślają organizatorzy, tegoroczna edycja imprezy, zawiera ofertę kulturalną zarówno dla najmłodszych widzów, jak też dla młodzieży i osób dorosłych.

W programie Dni Kultury Polskiej znalazły się Koncert Niepodległości, spektakl dla dzieci w wykonaniu Opery i Filharmonii Podlaskiej „Brzydkie Kaczątko”, gra miejska „Odnajdź Wilno”, prezentacja staropolskiej kuchni zamkowej z Domu Polonii w Pułtusku, koncert muzyki elektronicznej oraz alternatywnej #Paviljonas oraz spektakl „Dziady-Widma“ w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej.

Za L24.lt podajemy skrócony program imprezy.

16. XI. 2018
18.30 – Koncert Niepodległości „Za Naszą i Waszą Wolność”.
Dom Kultury Polskiej w Wilnie.

17. XI. 2018
12.00 – Gra miejska „Odnajdź Wilno”

17. XI. 2018
16.00 – Prezentacja staropolskiej kuchni zamkowej z Domu Polonii w Pułtusku.

17. XI. 2018
19.00 – Koncert # Paviljonas –> Bitowt // Will’n’ska // Hidden Valley Crew
Klub „Paviljonas”, ul. Pylimo 21b.

18. XI. 2018
13.00 oraz 16.00 – Bajka muzyczna dla dzieci „Brzydkie Kaczątko”. Opera i Filharmonia Podlaska.

18. XI. 2018
17.00 – Spektakl „Dziady-Widma”. Polska Opera Królewska.
Kościół św. Katarzyny

Pełny program Dni Kultury Polskiej w Wilnie można znaleźć na stronie internetowej Domu Polskiego. Projekt jest współfinansowany przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Wielkie święto polskiej pieśni i tańca w Wilnie [+VIDEO]

Kresy.pl / L24.lt / polskidom.lt
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz