Premier Litwy skrytykowała Rosję za używanie szczepionki Sputnik V do, jak to ujęła, „dzielenia i rządzenia”. Rosyjska ambasada nazwała jej słowa „dezinformacją”.

Premier Litwy Ingrida Šimonytė wypowiedziała się na temat rosyjskiej szczepionki na koronawirusa w piątek na Twitterze. „Mówią, że Sputnik V jest dobry, ale Putinowi nie zależy na używaniu go jako lekarstwa dla narodu rosyjskiego – oferuje go światu jako kolejną hybrydową broń do dzielenia i rządzenia” – uznała Šimonytė.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Šimonytė stwierdziła, że to nie jest dobra wiadomość dla ludzkości, co było aluzją do słów szefa unijnej dyplomacji Josepa Borrela, który będąc w Moskwie wyraził nadzieję na zarejestrowanie Sputnik V w UE i nazwał ten preparat „dobrą szczepionką dla całej ludzkości”.

W sobotę Šimonytė powiedziała, że Litwa nie będzie korzystać z rosyjskiej szczepionki.

Jak podaje agencja TASS, przewodniczący komisji spraw międzynarodowych rosyjskiej Dumy Państwowej Leonid Słucki nazwał słowa premier Litwy „rusofobiczną brednią, w której widać wyraźną irytację i zazdrość”.

Na tweeta Šimonytė odpowiedziała też rosyjska ambasada na Litwie stwierdzając na Twitterze, że pomimo „fali dezinformacji i podobnych oświadczeń” wskaźniki szczepionki Sputnik V „mówią same za siebie”. Ambasada zasugerowała też, że w przeciwieństwie do Rosji Litwa nie zaczęła masowej akcji szczepień.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Przypomnijmy, że wcześniej minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba nazwał rosyjską szczepionkę „hybrydową bronią przeciwko Ukrainie”.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy gotowe do zakupu rosyjskiej szczepionki, Austria i Słowacja mogą prowadzić jej produkcję

Kresy.pl / tass.ru

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz