Senat USA wstrzyma proces o impeachment byłego prezydenta Donalda Trumpa na jeden dzień – od piątku wieczorem do soboty wieczorem, aby uszanować prośbę adwokata Trumpa, który przestrzega tego żydowskiego święta.

Jak podała w niedzielę agencja Reutera, adwokat Trumpa David Schoen wysłał we wtorek list do przywódcy Demokratów w Senacie Chucka Schumera i innych czołowych senatorów z prośbą o wstrzymanie procesu o impeachment na czas szabatu, który trwa od zachodu słońca w piątek do zachodu słońca w sobotę.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Prośba prawnika spotkała się z akceptacją. „Szanujemy ich prośbę i oczywiście spełnimy ją” – oświadczył rzecznik Schumera Justin Goodman.

W judaizmie podczas szabatu obowiązuje zakaz wszelkiej pracy (z wyjątkiem sytuacji zagrożenia życia i opieki nad chorym), zakaz oddalania się się od domu na odległość większą niż 2 tysiące kroków, a także zakaz rozpalania ognia.

Według Reutersa jednodniowe opóźnienie rodzi pytania o to, jak długo potrwa proces, który w Senacie rozpoczyna się we wtorek.

Izba Reprezentantów 13 stycznia zatwierdziła oskarżenie Donalda Trumpa o wzniecenie szturmu na Kapitol. Tym samym Donald Trump został pierwszym w historii prezydentem USA wobec którego dwukrotnie uruchomiono procedurę odwołania z urzędu.

Prawnicy Trumpa i większość republikańskich senatorów zakwestionowali konstytucyjność procesu. Ich zdaniem Senat nie ma uprawnień do rozpatrzenia sprawy, ponieważ Trump opuścił urząd i nie można go usunąć.

Do skazania Trumpa potrzeba większości dwóch trzecich w 100-osobowym Senacie, co oznacza, że ​​do 50 Demokratów musiałoby dołączyć 17 senatorów Partii Republikańskiej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

PRZECZYTAJ: Trump o możliwym impeachmencie: „To wywołuje wielki gniew. Nie chcę przemocy”

Kresy.pl / reuters.com / sztetl.org.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz