Conor McGregor „jest figurantem postępowania irlandzkiej policji w związku z rzekomym podżeganiem do nienawiści na tle zamieszek w Dublinie”.

Według doniesień Mail Online irlandzka policja prowadzi śledztwo w sprawie byłego mistrza MMA UFC Conora McGregora w związku z rzekomym „podżeganiem do nienawiści” w kontekście zamieszek w Dublinie oraz krytyką polityki obecnego rządu Irlandii w mediach społecznościowych.

W zeszłym tygodniu w stolicy Irlandii wybuchły masowe protesty na ulicach, wywołane atakiem nożownika, który zranił troje dzieci i jedną kobietę. Nożownikiem okazał się Algierczyk od dawna mieszkający w Irlandii, który zdążył nabyć jej obywatelstwo. Jego atak spowodował wybuch społeczny, które ostrze skierowało się przeciw liberalnej polityce imigracyjnej rządu i siłom policyjnym.

Na ulicach stolicy kraju Dublina doszło to starć z policją oraz podpalania radiowozów. Zgromadzeni wytłukli też szyby w jednym z hoteli, w którym zakwaterowano migrantów ubiegających się o azyl. Według premiera Irlandii, liberała Leo Varadkara, straty materialne idą w dzisiątki milionów euro.

Sytuację podgrzał fakt, że politycy i funckjonariusze nazywali informacje o imigracyjnym pochodzeniu sprawcy pogłoskami. Nawet piszący o podejrzeniach brytyjski portal powtarza tę narrację pisząc o “bezpodstawnych plotkach w Internecie, że osobą stojącą za atakiem był obcokrajowiec”, powołując się najpewniej na nabyte po przyjeździe irlandzkie obywatelstwo sprawcy. Irlandzka policja nie żałowała natomiast epitetów pod adresem uczestników zamieszek, nazywając ich “komleptnie lunatyczną, chuligańską frakcją pod wływem skrajnie prawicowej ideologii”.

Zawodnik MMA reagując na to, co stało się w czwartek napisał – “Irlandia jest na wojnie”. McGregor ostro skrytykował reakcję irlandzkiego rządu, wzywając do „zmian” i „planu działania”, sugerując, że „jeśli [rząd] nie podejmie wkrótce działań zapewniających bezpieczeństwo Irlandii, ja [je] zapewnie”.

Irlandzki gwiazdor UFC jest obecnie objęty dochodzeniem, w związku z domniamnym nawoływaniem do nienawiści na tle narodowościowym. Jego internetowe wpisy są częścią szerszego postępowania kryminalnego obejmującego dochodzenie w trzech kwestiach.

Czytaj także: Ukrainiec zatrzymany za oszustwo na 50 tys. złotych. Grozi mu do ośmiu lat więzienia

dailymail.co.uk/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply