Koronawirus nie oszczędza w Iranie przedstawicieli władz – chorych jest już czworo polityków, w tym wiceprezydent kraju a w czwartek zmarł były irański dyplomata.

Zmarły to 81-letni Hadi Hosrouszahi, były ambasador Iranu w Watykanie. Jak podała agencja IRNA, został on wczoraj przyjęty do jednego ze szpitali w Teheranie i wykryto u niego koronawirusa. W czwartek Hosrouszahi zmarł.

Według Polskiej Agencji Prasowej, obecnie zakażonych koronawirusem jest czworo irańskich polityków. Oprócz wiceministra zdrowia, o którego zachorowaniu pisaliśmy dwa dni temu, obecność Covid-19 potwierdzono u Masumeh Ebtekar – jednej z 12 wiceprezydentów, odpowiedzialnej za sprawy kobiet i rodziny.

Ebtekar poddała się badaniu w środę a obecność wirusa potwierdzono u niej w czwartek rano. Wiceprezydent Iranu odbywa kwarantannę w swoim domu.

Wcześniej zachorowanie potwierdzili przewodniczący parlamentarnej komisji do spraw bezpieczeństwa narodowego i spraw zagranicznych Modżtaba Zolnur oraz parlamentarzysta Mahmud Sadeghi.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak podawaliśmy, liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Iranie wynosi już 26 przypadków. Jest to najwięcej poza Chinami. Oficjalnie potwierdzonych przypadków zachorowań jest 245. Śmiertelność wśród irańskich przypadków koronawirusa jest znacznie wyższa niż światowa średnia (3%).

Władze Iranu odwołały tradycyjne modlitwy w wielu miastach i imprezy masowe. Zamknięto kina, całkowicie zamknięto też granice dla obywateli Chin.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Z powodu koronawirusa Arabia Saudyjska zawiesza możliwość pielgrzymowania do świętych miejsc

Kresy.pl / PAP / TASS / RBK-Ukraina

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz