W czasie wizyty w Rosji wiceminister obrony Arabii Saudyjskiej podpisał umowę ze swoim rosyjskim odpowiednikiem o wzmocnieniu współpracy wojskowej.

Wiceminister obrony Arabii Saudyjskiej książę Chalid bin Salman spotkał się w poniedziałek nie tylko ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Aleksandrem Fominem, ale też jego szefem Siergiejem Szojgu. Z tym drugim odkrywał drogi „wzmocnienia współpracy między dwoma państwami [w dziedzinie] wojskowej i obrony”. Politycy rozmawiali też o „zachowaniu stabilności i bezpieczeństwa w regonie”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Wstępem do tego ma być oficjalna umowa podpisana przez bin Salmana i Fomina, „której celem jest wzmocnienie współpracy wojskowej” między dwoma państwami, jak napisał na Twitterze saudyjski wiceminister.

Arabia Saudyjska składała w ostatnich latach rekordowo wysokie zamówienia na uzbrojenie z USA, ale jednocześnie państwo to, stara się utrzymać dobre relacje z Rosją. Portal telewizji Al Arabiya przypomniał, że Saudyjczycy chcą dzięki współpracy z Rosjanami uczestniczyć w załogowym locie kosmicznym. Wizyta saudyjskiego wiceministra w Rosji odbywała się przy okazji wielkich targów zbrojeniowych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Czytaj także: Iran był gospodarzem kilku rozmów między Iranem i Arabią Saudyjską

english.alarabiya.net/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz