Na Białorusi zmarł aktor zarażony koronawirusem

Niezależne środki masowego przekazu na Białorusi podały w poniedziałek informację o śmierci zakażonego koronawirusem Wiktora Daszkiewicza, aktora Narodowego Akademickiego Teatru Dramatycznego im. Jakuba Kołasa.

Portal Naviny.by przytacza informację o śmierci 75-letniego Daszkiewicza za dyrektorem teatru Aleksandrem Starychem. Starych nie chciał jednak dyskutować o przyczynach śmierci i odesłał do Ministerstwa Zdrowia, to jednak nie wydało jeszcze żadnej oficjalnej informacji w tej sprawie. Daszkiewicz, który miał oficjalny tytuł zasłużonego artysty Republiki Białoruś zmarł w Witebsku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak opisuje portal Tut.by początkowo Daszkiewicz zgłosił się z zapaleniem płuc do polikliniki ale został odesłany do domu. Dopiero po pojawieniu się wysokiej gorączki aktor trafił do szpitala, podobnie jak jego żona. Małżeństwu przeprowadzono testy na koronawirusa i poinformowano ich, że dały wynik negatywny. 24 marca stan Daszkiewicza się pogorszył i trafił on na oddział intensywnej terapii. Natomiast jego żona 26 marca została wypisana do domu, gdzie przebywa w kwarantannie na okres 14 dni. 31 marca Daszkiewicz u którego wykryto już wirusa COVID-19 zmarł.

Tut.by twierdzi, że wśród aktorów i innych pracowników teatru w którym pracował Daszkiewicz jest już 11 hospitalizowanych. Portal podaje, że u niektórych z nich zdiagnozowano zapalenie płuc.

Jak do tej pory władze Białorusi nie wprowadziły żadnych środków zaradczych przeciwko szerzeniu się koronawirusa. Prezydent tego kraju Aleksandr Łukaszenko lekceważył też pandemię COVID-19. Na 30 marca na Białorusi było potwierdzonych oficjalnie 152 przypadki koronawirusa.

Czytaj także: Światowa rewolucja koronawirusa

tut.by/naviny.by/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz