Prezydent Białorusi zna kilka sposobów na zabicie koronawirusa, który szerzy się po całym świecie. To sucha sauna, praca w polu oraz spożywanie wódki w odpowiedniej ilości.

Jak podawaliśmy, Aleksandr Łukaszenko spotkał się w poniedziałek z nowo mianowanymi urzędnikami. Białoruski przywódca dawał im rady związane z zagrożeniem koronawirusem. Okazuje się, że najbardziej oryginalne z tych rad pominięto w oficjalnych doniesieniach ze spotkania. Wypowiedzi Łukaszenki pokazano jednak w państwowej telewizji STW.

„Częściej myjcie ręce, na czas jedzcie śniadanie, obiad i kolację. Ja jestem człowiekiem niepijącym, ale ostatnio żartuję, że wódką powinno się nie tylko myć ręce, ale najpewniej, w przeliczeniu na 40-50 gramów czystego spirytusu dziennie, truć tego wirusa. Ale nie w pracy” – radził Łukaszenko urzędnikom.

Innym sposobem na koronawirusa ma być według niego chodzenie do suchej sauny. Jak twierdził, ma informację od Chińczyków, że koronawirus ginie w 60 stopniach Celsjusza.

Białoruski przywódca doradzał, by nie panikować z powodu koronawirusa i po prostu pracować, na przykład w polu. „Miło jest oglądać w telewizji – ludzie pracują na traktorze, nikt nie mówi o wirusach. Tam traktor wyleczy wszystkich. Pole leczy wszystkich” – uważa Łukaszenko.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, Aleksandr Łukaszenko uważa, że świat „panikuje” z powodu koronawirusa a niektóre podejmowane środki bezpieczeństwa są niepotrzebne. Krytykuje zamykanie granic, szczególnie granicy Rosji z Białorusią. Według niego najważniejsze jest nieszkodzenie gospodarce.

„Największą rzeczą dla nas – nie problemem, ale odpowiedzialnością – jest gospodarka. Niestety wszystkie te ruchy w kierunku koronawirusa wywarły dramatyczny wpływ na gospodarkę. Doszło do tego, że nasza rodzima Rosja – podkreślam – zamknęła granicę z Białorusią” – narzekał Łukaszenko stwierdzając, że sytuacja na Białorusi związana z koronawirusem jest spokojna, w przeciwieństwie do Rosji. „A więc kto od kogo powinien się odcinać? Pytanie retoryczne” – oceniał na tym samym spotkaniu białoruski przywódca.

Kresy.pl / ctv.by
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz