Maradona przybył na Białoruś [+VIDEO]

Legendarny argentyński piłkarz Diego Maradona jest już na Białorusi. W poniedziałek samolot z byłą gwiazdą futbolu wylądował na lotnisku w Brześciu, gdzie Argentyńczyk zaczyna pracę jako prezes miejscowego klubu Dynamo. – podała agencja BELTA.

Maradona przyleciał na Białoruś czarterowym samolotem prosto z Moskwy, gdzie na stadionie Łużniki oglądał finałowy mecz mundialu pomiędzy Francją a Chorwacją. Na lotnisku w Brześciu chlebem i solą witały go przedstawiciele Dynama oraz władze miasta.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4011.49 PLN    (18.23%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

O 18. miejscowego czasu w hotelu Ermitaż zaplanowano pierwszą konferencję prasową nowego prezesa Dynama, na którą akredytowano około 90 dziennikarzy z Białorusi, Rosji, Ukrainy, Polski, Litwy i Francji.

Maradona ma już w swoim grafiku zaplanowane odwiedziny w klubie a wieczorem obecność na meczu ligowym Dynama z Szachciorem Silogorsk. Kibice mają nadzieję na to, że przed meczem nowy prezes zwróci się do nich z powitalnym przemówieniem. Na trybunach ma pojawić się komplet publiczności – do południa wykupiono około 9 tys. biletów, zostało zaledwie 1,2 wolnych miejsc.

Przypomnijmy, że w maju br. Maradona podpisał trzyletni kontrakt z pierwszoligowym klubem Dynamo Brześć. W klubie, oprócz wypełniania obowiązków prezesa, będzie odpowiadał za sprawy strategicznego rozwoju, w tym szkółkę piłkarską. Zgodnie z ustaleniami do pracy miał przystąpić po mundialu w Rosji. Zatrudnienie Maradony ma pomóc klubowi z Brześcia w zdobyciu mistrzostwa kraju, po które nieprzerwanie od 12 lat sięga BATE Borysów.

CZYTAJ TAKŻE: Zamieszki na ulicach francuskich miast po wygraniu mundialu [+VIDEO]

Kresy.pl / BELTA

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz