Pojawił się niezbity dowód, że prezydent Turkmenistanu Gurbanguły Berdymuhamedow żyje – służba prasowa prezydenta Uzbekistanu Shavkata Mirziyoyeva poinformowała, że turkmeński przywódca zadzwonił do swojego uzbeckiego odpowiednika, by złożyć mu życzenia urodzinowe.

Jak podaje agencja TASS, Mirziyoyev skończył dzisiaj 62 lata. Z tej okazji zadzwonił do niego rzekomo zmarły prezydent Turkmenistanu Gurbanguły Berdymuhamedow. „24. lipca odbyła się rozmowa telefoniczna między prezydentem Uzbekistanu Shavkatem Mirziyoyevem i prezydentem Turkmenistanu Gurbanguły Berdymuhamedowem. Na początku rozmowy Gurbanguły Berdymuhamedow serdecznie pozdrowił przywódcę naszego kraju z okazji dnia jego urodzin, życząc pomyślności i dobrobytu całemu wieloetnicznemu narodowi Uzbekistanu” – podano w komunikacie służby prasowej uzbeckiego prezydenta.

Szefowie obu państw omówili także aktualne tematy w relacjach dwustronnych. Mirziyoyev życzył Berdymuhamedowowi pomyślnego przeprowadzenia pierwszego Kaspijskiego Forum Gospodarczego, które ma odbyć się na początku sierpnia.

Jak pisaliśmy, portal Gazeta.ru przytoczył w niedzielę po południu wypowiedź politologa i dyrektora Centrum Monitoringu Spraw Eurazji z rozgłośni radiowej Goworit Moskwa, Asłana Rubajewa, który stwierdził, że wieloletni, autorytarny przywódca Turkmenistanu Gurbanguły Berdymuhamedow nie żyje. Rubajew powołał się na swoje rozmowy z turkmeńskimi biznesmenami, którzy mieli się o tym dowiedzieć od oficerów służb specjalnych Turkmenistanu. O rzekomej śmierci Berdymuhamedowa informowały też opozycyjne media internetowe w Turkmenistanie – według nich prezydent miał umrzeć w sobotę 20. lipca.  Doniesienia te dementowała ambasada Turkmenistanu w Moskwie. Według ambasady Berdymuhamedow ponad tydzień temu rozpoczął urlop, podczas którego zajmuje się m.in. pisaniem 11. tomu „Roślin leczniczych Turkmenistanu”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Łukaszenko wyśmiał plotki o swoim udarze. „Mówią, że teraz sobowtór pracuje” [+VIDEO]

Kresy.pl / TASS / Rambler / Nasza Niwa
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz