Prezydent Turkmenistanu Gurbanguły Berdymuhamedow żyje a doniesienia o jego śmierci są nieprawdziwe – stwierdziła w niedzielę ambasada Turkmenistanu w Moskwie.

Agencja TASS zwróciła się do ambasady Turkmenistanu o potwierdzenie informacji, które pojawiły się w niedzielę o tym, jakoby Gurbanguły Berdymuhamedow zmarł podczas urlopu, który rozpoczął się 15. lipca. Placówka zaprzeczyła tym doniesieniom.

„To absolutne kłamstwo. Zaprzeczamy tym doniesieniom” – powiedział TASS przedstawiciel ambasady. Podobną odpowiedź otrzymała agencja Interfax. „To fałszywka. To nie informacja, ale pseudoinformacja, która absolutnie nie odpowiada rzeczywistości” – stwierdzono w ambasadzie Turkmenistanu.

Jak pisaliśmy, portal Gazeta.ru przytoczył w niedzielę po południu wypowiedź politologa i dyrektora Centrum Monitoringu Spraw Eurazji z rozgłośni radiowej Goworit Moskwa, Asłana Rubajewa, który stwierdził, że wieloletni, autorytarny przywódca Turkmenistanu Gurbanguły Berdymuhamedow nie żyje. Rubajew powołał się na swoje rozmowy z turkmeńskimi biznesmenami, którzy mieli się o tym dowiedzieć od oficerów służb specjalnych Turkmenistanu. O rzekomej śmierci Berdymuhamedow informowały też opozycyjne media internetowe w Turkmenistanie – według nich prezydent miał umrzeć w sobotę 20. lipca. Natomiast państwowe media w tym kraju podały w niedzielę informację, że Berdymuhamedow „pozdrowił pracowników służby zdrowia z okazji ich święta”.

62-letni Gurbanguły Berdymuhamedow rządzi Turkmenistanem od kwietnia 2006 roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / TASS / Interfax / rambler.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz