Według sondażu Instytutu Gallupa jeszcze nigdy w historii proporcja osób uważających się za LGBT+ wśród mieszkańców USA nie była tak wysoka.

Z najnowszego sondaży przeprowadzonego przez Instytut Gallupa wśród Amerykanów wynika, że 5,6 proc. z nich określa się jako osoby LGBT+, podał w czwartek portal rp.pl. Dla porównania w 2020 r. deklarację taką wyraziło 4,5 proc. Już wówczas odnotowano wzrost tego typu deklaracji o jedną czwartą w porównaniu do roku 2019.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W kwestii tej można zauważyć duże różnice pokoleniowe. Za przyrost deklaracji LGBT+ odpowiada przede wszystkim najmłodsze pokolenie dorosłych. W najnowszym badaniu Gallupa deklaracje takie wyraziło aż 15,9 proc. osób wieku 18-23 lata. Natomiast wśród osób urodzonych przed 1946 r. odsetek tego rodzaju identyfikacji wyniósł tylko 1,3 proc.

Wśród grupy określającej się jako LGBT+ 54,6 proc identyfikuje się jako osoby biseksualne, 24,5 proc. jako geje, 11,7 proc. jako lesbijki i 11,3 proc. jako osoby transseksualne.

Rośnie także poparcie dla zrównania statusu formalnych związków osób tej samej płci z małżeństwem co przeprowadzono w USA jeszcze w 2015 roku i postrzeganych jako synonim poparcia dla praw osób LGBT+. Jak wynika z badań Public Religion Research Institute wynosi ono 62 proc. W 2007 roku proporcja akceptacji dla tego sięgała 36 proc.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj także: Amerykańska armia promuje idee LGBT i bierze udział w „miesiącu dumy” homoseksualistów

rp.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz