Prawie połowa Polaków chce powrotu dzieci do szkół. 47,3 proc. ankietowanych opowiedziało się za tym, by od września uczniowie wrócili do klas. Za nauczaniem zdalnym opowiada się co trzeci ankietowany w sondażu agencji badań SW Research dla „Rzeczpospolitej”. Zdaniem rzecznika głównego inspektora sanitarnego powrót do stacjonarnej nauki będzie „wyzwaniem dla szkół i systemu ochrony zdrowia”.

Prawie połowa ankietowanych – 47,3 proc. – opowiada się za tym, aby od 1 września dzieci wróciły do szkół. 30,5 proc. badanych jest przeciwnego zdania – pokazują opublikowane w sobotę wyniki badania SW Research dla „Rzeczpospolitej” (Rz). Zdaniem rzecznika głównego inspektora sanitarnego powrót do stacjonarnej nauki będzie „wyzwaniem dla szkół i systemu ochrony zdrowia”.

„22 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej kwestii” – czytamy. Podkreślono, że w opisywanej kwestii podobnie wypowiadają się kobiety i mężczyźni.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Rzecznik GIS: Możliwy powrót do obostrzeń lecz tylko regionalnie

„Za powrotem uczniów do szkół są częściej osoby pomiędzy 25 a 34 rokiem życia (54 proc.), badani z wykształceniem podstawowym lub gimnazjalnym (52 proc.), zarabiający od 1001-2000 zł (54 proc.) oraz mieszkańcy w miast od 200 do 499 tys. mieszkańców (56 proc.)” – wyjaśniła cytowana przez „Rz” Wiktoria Maruszczak, Senior Project Manager w SW Research.

Badanie było prowadzone we wtorek i środę – przed trzema rekordowymi dobowymi wzrostami liczby osób zakażonych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Decyzja rządu dotycząca powrotu uczniów do szkół od 1 września nie została nadal ogłoszona. Eksperci są zdania, że powrót wiąże się z zagrożeniem epidemicznym. Będzie też wymagał od dyrektorów dobrej organizacji w celu zapobiegania zakażeniom.

W niedziele rzecznik głównego inspektora sanitarnego Jan Bondar powiedział, że powrót nauki w szkołach będzie „wyzwaniem dla szkół i systemu ochrony zdrowia”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„W pewnych sytuacjach, czy jakiś radykalnych wzrostach zachorowań, na jakiś czas pewne szkoły przechodziłyby na system pracy zdalnej” – dodał.

Podkreślił, że aktualnie „nie ma większych przeciwwskazań, żeby normalnie rozpocząć naukę”.

Zobacz także: Osoby przyjeżdżające z Polski na Ukrainę będą musiały odbyć 14-dniową kwarantannę

rp.pl / polsatnews.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz