Prawie połowa Polaków chce powrotu dzieci do szkół. 47,3 proc. ankietowanych opowiedziało się za tym, by od września uczniowie wrócili do klas. Za nauczaniem zdalnym opowiada się co trzeci ankietowany w sondażu agencji badań SW Research dla „Rzeczpospolitej”. Zdaniem rzecznika głównego inspektora sanitarnego powrót do stacjonarnej nauki będzie „wyzwaniem dla szkół i systemu ochrony zdrowia”.

Prawie połowa ankietowanych – 47,3 proc. – opowiada się za tym, aby od 1 września dzieci wróciły do szkół. 30,5 proc. badanych jest przeciwnego zdania – pokazują opublikowane w sobotę wyniki badania SW Research dla „Rzeczpospolitej” (Rz). Zdaniem rzecznika głównego inspektora sanitarnego powrót do stacjonarnej nauki będzie „wyzwaniem dla szkół i systemu ochrony zdrowia”.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

„22 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej kwestii” – czytamy. Podkreślono, że w opisywanej kwestii podobnie wypowiadają się kobiety i mężczyźni.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Rzecznik GIS: Możliwy powrót do obostrzeń lecz tylko regionalnie

„Za powrotem uczniów do szkół są częściej osoby pomiędzy 25 a 34 rokiem życia (54 proc.), badani z wykształceniem podstawowym lub gimnazjalnym (52 proc.), zarabiający od 1001-2000 zł (54 proc.) oraz mieszkańcy w miast od 200 do 499 tys. mieszkańców (56 proc.)” – wyjaśniła cytowana przez „Rz” Wiktoria Maruszczak, Senior Project Manager w SW Research.

Badanie było prowadzone we wtorek i środę – przed trzema rekordowymi dobowymi wzrostami liczby osób zakażonych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Decyzja rządu dotycząca powrotu uczniów do szkół od 1 września nie została nadal ogłoszona. Eksperci są zdania, że powrót wiąże się z zagrożeniem epidemicznym. Będzie też wymagał od dyrektorów dobrej organizacji w celu zapobiegania zakażeniom.

W niedziele rzecznik głównego inspektora sanitarnego Jan Bondar powiedział, że powrót nauki w szkołach będzie „wyzwaniem dla szkół i systemu ochrony zdrowia”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„W pewnych sytuacjach, czy jakiś radykalnych wzrostach zachorowań, na jakiś czas pewne szkoły przechodziłyby na system pracy zdalnej” – dodał.

Podkreślił, że aktualnie „nie ma większych przeciwwskazań, żeby normalnie rozpocząć naukę”.

Zobacz także: Osoby przyjeżdżające z Polski na Ukrainę będą musiały odbyć 14-dniową kwarantannę

rp.pl / polsatnews.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz