Posiedzenie Senatu, które było planowane na przyszły tydzień (4-7 sierpnia) zostało przełożone na 11-13 sierpnia. Powodem takiej decyzji jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u senatora Koalicji Polskiej-PSL Jana Filipa Libickiego.

Zaplanowane na przyszły tydzień posiedzenie Senatu (4-7 sierpnia) zostało przesunięte na 11-13 sierpnia – oświadczył w niedzielę marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Powodem takiej decyzji jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u senatora Koalicji Polskiej-PSL Jana Filipa Libickiego – podała Polska Agencja Prasowa (PAP).

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3104.49 PLN    (14.11%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Nowy termin posiedzenia Senatu został zaproponowany przez marszałka Grodzkiego. „Decyzja w tej sprawie zapadła w niedzielę, w trybie obiegowym, w gronie członków Konwentu Seniorów” – czytamy.

Zobacz także: Rzecznik GIS: Możliwy powrót do obostrzeń, lecz tylko regionalnie

Grodzki podkreślił, że o przełożeniu obrad Senatu poinformował marszałek Sejmu Elżbietę Witek.

Posiedzenie Senatu będzie odbywało się w dniach 11-13 sierpnia. Posiedzenia senackich komisji także zostały przełożone na kolejny tydzień.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Senator Jan Filip Libicki poinformował w sobotę, że jest zakażony koronawirusem. „Uwaga! Ważna wiadomość! Mam koronawirusa. Oczywiście podam tych których spotkałem w zeszłym tygodniu do Sanepidu. Gdybym o kimś zapomniał proszę, by sam zrobił test” – napisał na Twitterze.

„Tworzymy listę osób, które widziały się z senatorem Libickim. Lista musi trafić do sanepidu” – oświadczył w niedzielę dyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Grzegorz Furgo.

Podkreślił, że senatorowie poddadzą się wszystkim wymaganym procedurom.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, w ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem w Polsce utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie. W sobotę odnotowano najwyższy do tej pory dobowy wzrost zakażeń – o 658. Pierwszy rekord został pobity w czwartek – odnotowano wówczas 615 nowych przypadków zarażenia. W piątek liczba ta wyniosła 657.

W niedzielę resort zdrowia podał, że w ciągu doby potwierdzono 548 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Zobacz także: Osoby przyjeżdżające z Polski na Ukrainę będą musiały odbyć 14-dniową kwarantannę

pap / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz