Posiedzenie Senatu, które było planowane na przyszły tydzień (4-7 sierpnia) zostało przełożone na 11-13 sierpnia. Powodem takiej decyzji jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u senatora Koalicji Polskiej-PSL Jana Filipa Libickiego.

Zaplanowane na przyszły tydzień posiedzenie Senatu (4-7 sierpnia) zostało przesunięte na 11-13 sierpnia – oświadczył w niedzielę marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Powodem takiej decyzji jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u senatora Koalicji Polskiej-PSL Jana Filipa Libickiego – podała Polska Agencja Prasowa (PAP).

Nowy termin posiedzenia Senatu został zaproponowany przez marszałka Grodzkiego. „Decyzja w tej sprawie zapadła w niedzielę, w trybie obiegowym, w gronie członków Konwentu Seniorów” – czytamy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Rzecznik GIS: Możliwy powrót do obostrzeń, lecz tylko regionalnie

Grodzki podkreślił, że o przełożeniu obrad Senatu poinformował marszałek Sejmu Elżbietę Witek.

Posiedzenie Senatu będzie odbywało się w dniach 11-13 sierpnia. Posiedzenia senackich komisji także zostały przełożone na kolejny tydzień.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Senator Jan Filip Libicki poinformował w sobotę, że jest zakażony koronawirusem. „Uwaga! Ważna wiadomość! Mam koronawirusa. Oczywiście podam tych których spotkałem w zeszłym tygodniu do Sanepidu. Gdybym o kimś zapomniał proszę, by sam zrobił test” – napisał na Twitterze.

„Tworzymy listę osób, które widziały się z senatorem Libickim. Lista musi trafić do sanepidu” – oświadczył w niedzielę dyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Grzegorz Furgo.

Podkreślił, że senatorowie poddadzą się wszystkim wymaganym procedurom.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, w ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem w Polsce utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie. W sobotę odnotowano najwyższy do tej pory dobowy wzrost zakażeń – o 658. Pierwszy rekord został pobity w czwartek – odnotowano wówczas 615 nowych przypadków zarażenia. W piątek liczba ta wyniosła 657.

W niedzielę resort zdrowia podał, że w ciągu doby potwierdzono 548 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Zobacz także: Osoby przyjeżdżające z Polski na Ukrainę będą musiały odbyć 14-dniową kwarantannę

pap / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz